Krynica-Zdrój. Samobójstwo rozszerzone najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci małżeństwa

samobójstwo rozszerzone, Krynica-Zdrój

Samobójstwo rozszerzone to najbardziej prawdopodobna przyczyna śmierci małżonków z Krynicy-Zdroju, których ciała znaleziono 13 września w mieszkaniu.

Zaniepokojona córka przyjechała do swoich rodziców, gdyż nie mogła się do nich dodzwonić. W mieszkaniu znalazła ich zwłoki. Na miejsce zostali wezwaniu funkcjonariusze krynickiej Policji, strażacy i Zespół Ratownictwa Medycznego. Na pomoc było jednak już za późno.

W mieszkaniu był wyczuwalny gaz. Strażacy sprawdzili, czy przebywanie w lokalu jest bezpieczne i czy gaz ewentualnie mógłby przyczynić się w jakiś sposób do tragedii.

– Dokonano pomiarów miernikami wielogazowymi. Nie stwierdzono zagrożenia – poinformował wówczas naszą redakcję st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Przez wiele godzin na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Muszynie. Ciała 58-letniej kobiety i 62- letniego mężczyzny zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Dzień później, 14 września Prokuratura Rejonowa w Muszynie wszczęła śledztwo w sprawie gwałtownej śmierci małżonków. Doszło do niej między 11-13 września.

– Wstępnie najbardziej prawdopodobnym charakter tego zdarzenia to tzw. samobójstwo rozszerzone, czyli zabójstwo jednej osoby i samobójstwo drugiej, sprawcy zabójstwa. Zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłych, których wyniki istotny sposób pozwolą ustalić, jak doszło do śmierci małżonków – informuje prokurator Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

WAŻNE!

Jeśli jesteś w kryzysie emocjonalnym, życie straciło dla Ciebie sens, daj sobie pomóc i zadzwoń. Specjalnie dla Ciebie uruchomiono telefony zaufania. 
Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

telefon zaufania

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.