Krynica-Zdrój. Prezydent Andrzej Duda gościem CYBERSEC

Krynica-Zdrój. Prezydent Andrzej Duda gościem CYBERSEC

Prezydent Andrzej Duda, CYBERSEC

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Krynicę-Zdrój i wziął udział w konferencji CYBERSEC CEE Regions & Cities 2021. Spotkał się również z przedstawicielami polskich firm sektora IT oraz reprezentantami uczelni. 

Kończy się trzydniowa konferencja w Krynicy-Zdroju organizowana przez Instytut Kościuszki. Wydarzenie rozpoczęło się 1 września powitalnym drinkiem. Na zakończenie drugiego dnia konferencji CYBERSEC CEE Regions & Cities odbyła się gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego. Jednym z czterech laureatów została nowosądecka firma. O tym informowaliśmy TUTAJ.

Dzisiaj sesję plenarną, w której wziął udział prezydent, otworzyła Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki i przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC. Po niej głos zabrał gen. bryg. Karol Molenda z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, który przybliżył działalność jednostki eksperckiej MON, którą kieruje. Prezydent Andrzej Duda podczas dyskusji stwierdził, iż ma nadzieję, że Małopolska, która od lat należy do czołówki regionów w Polsce, specjalizujących się w nowych technologiach i cyberbezpieczeństwie, nadal będzie rozwijać ten potencjał.

– Mam nadzieję, że będzie on rozwijany w ramach prac naukowych na małopolskich uczelniach, które jak doskonale wiemy w wielu przypadkach specjalizują się właśnie w dziedzinach informatyki i generalnie cybernetyki, a także cyberbezpieczeństwa. Ale to nie tylko nauka, to także studenci, kolejne pokolenia młodych ludzi, którzy są wychowywani, uczeni do tego, aby zajmować się tymi tematami na całym świecie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nasi młodzi ludzie święcą w tym zakresie triumfy zajmując najbardziej odpowiedzialne stanowiska, także w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, budowania i nadzorowania systemów ochrony informacji, ochrony danych – mówił prezydent Andrzej Duda podczas konferencji CYBERSEC.

Zaznaczył również, że rozwój cyberbezpieczeństwa to jedno z najważniejszych wyzwań przed jakim stoi współczesny świat, a pandemia zdecydowanie ten rozwój przyspieszyła. Po sesji plenarnej prezydent spotkał się z przedstawicielami polskich uczelni oraz z przedstawicielami polskich firm sektora IT. Marszałek Witold Kozłowski, który również wziął udział w spotkaniu podkreślał, iż wizyta prezydenta to ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

– To niezwykle ważne spotkanie zarówno dla mnie, jak i dla rektorów uczelni wyższych czy przedsiębiorców, z którymi Pan prezydent odbył owocne spotkania. Serdecznie dziękuję za zaszczycenie swą obecnością krynickiej konferencji – zwrócił się do prezydenta marszałek Witold Kozłowski.

Fot. Urząd Wojewódzki w Krakowie. 

Share on twitter
Share on facebook