Krynica Zdrój. Polskie Koleje Linowe zapraszają na Dzień Dziecka na Górze Parkowej i Jaworzynie

Krynica Zdrój. Polskie Koleje Linowe zapraszają na Dzień Dziecka na Górze Parkowej i Jaworzynie

Nie masz pomysłu na Dzień Dziecka? Możesz skorzystać z zaproszenia Polskich Kolei Linowych, które przygotowały na tą okazje wyjątkowe atrakcje. Wszystko wskazuje na to, że korzystając z nich dobrze bawić się będą nie tylko dzieciaki, ale również opiekunowie.

Polskie Koleje Linowe, firma z ponad 80 letnią historią, prowadząca ośrodki w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach i Beskidach, najwyraźniej nie chce się już kojarzyć tylko z wagonikami, które dowiozą nas w określone miejsce na większej czy mniejszej górze. Ośrodki turystyczne na Gubałówce, Jaworzynie krynickiej, Górze Parkowej, w Międzybrodziu Żywieckim i Solinie przygotowały atrakcje specjalnie dla najmłodszych. Konkursy, zniżki i upominki to tylko część niespodzianek przygotowanych dla tych, którzy właśnie 1 czerwca obchodzą swoje święto.

W ośrodkach na Gubałówce i Górze Parkowej odbędzie się też Festiwal Kolorów Holi. Kolorowe proszki wyrzucone w powietrze sprawią, że ten dzień będzie jeszcze bardziej ciekawy. Żadna mama nie będzie musiała martwić się o brudne ubrania, bo barwniki użyte w proszkach bardzo łatwo się spierają. Planowane zabawy w niektórych ośrodkach będą odbywały się cały weekend, dlatego każdy opiekun będzie miał szanse świętować ten wyjątkowy dzień ze swoją pociechą.

Przy budynku górnej stacji kolei PKL czekać będą na wszystkich zjeżdżalnie pontonowe oraz kompleks „Rajskich Ślizgawek”. Spośród kilku znajdujących się torów, każdy wybierze ten odpowiedni dla siebie i zjedzie z niego na specjalnie przygotowanych matach. Na najmłodszych czeka fala o łagodnych zakrętach, z której poślizgają się w towarzystwie swoich opiekunów. Spragnieni wrażeń mogą zjechać krętym tunelem, a najodważniejsi skorzystać z przejazdu trasą kamikadze. Po aktywnym rodzinnym czasie warto odwiedzić Parkową Restaurację oraz Kawiarnię i zamaskować w nich dań, które królowały w latach 30. ubiegłego wieku – zapraszają gospodarze ośrodka.

Uwaga! Nowa trasa dotarcia do stacji dolnej PKL Góra Parkowa

Ze względu na trwający remont deptaka na czas zamknięcia głównego dojścia do dolnej stacji kolei organizatorzy zapraszają na dwie trasy zastępcze. „Na każdej z nich spotkacie przewodnika z przeszłości, Pana Ignacego, który zadba abyście nie zgubili drogi! Przy okazji opowie co nieco ciekawostek podczas spaceru” – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.
Trasa nr 1: przez Polanę Janówka, obok Pijalni Jana – szczególnie polecana turystom spacerującym z wózkami dziecięcymi oraz dla osób niepełnosprawnych.
Trasa nr 1b: przez Polanę Janówka, obok Pijalni Jana, minimalnie dłuższy dystans, kilka schodków do pokonania przy mostku.
Trasa nr 2: dostępna dla osób spacerujących od strony Deptaka Krynickiego, wejście do Parku Zdrojowego przy pomniku Adama Mickiewicza.

Maja Woźniak

źródło: PKL

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook