Krynica-Zdrój. Lada moment otwarcie nowej atrakcji dla turystów

Krynica-Zdrój. Lada moment otwarcie nowej atrakcji dla turystów

Prace przy platformie widokowej View360, znajdującej się na dachu górnej stacji gondolowej na Jaworzynie Krynickiej, zmierzają ku końcowi. Obecnie trwa procedura odbiorowa. Prawdopodobnie już za dwa tygodnie odbędzie się huczne otwarcie obiektu dla turystów.

Budowa tarasu widokowego rozpoczęła się w zeszłym roku. W założeniu miało to być miejsce, z którego będzie można zobaczyć niemalże wszystko, bez względu na kierunek. Platforma wznosi się on na wysokości 1022 m n.p.m. Jednocześnie na obiekcie może przebywać 50 osób.

Dla bardziej ciekawskich świata dostępne są lunety widokowe wraz z panoramami gór i wzniesień. Z górnego poziomu platformy dostępna jest kilkunastometrowa zjeżdżalnia dla najmłodszych. Wstęp na na nią będzie bezpłatny, a wstęp na taras nie przekroczy kilku złotych.

– Widoki z platformy w przysłowiowe cztery strony świata sprawią, że będzie chciało się wracać i przeżywać to jeszcze raz – przyznał w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Pasieka, Kierownik Projektów Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka.– Obecnie trwa procedura odbiorowa. Jest duża szansa, że oficjalne otwarcie dla turystów nastąpi 14 lub 15 sierpnia – zdradził.

Fot. Jaworzyna Krynicka
Share on twitter
Share on facebook