Kremlowskie Kuranty w Prowincjonalnej

15 urodziny Prowincjonalnej powoli dobiegają końca. Wczoraj na scenie kawiarni zagrały Kremlowskie Kuranty.

Renault2

Było o umieraniu, o beskidzkich dolinach, trochę chuligańskiego pazura i garść politycznych metafor ukrytych w warstwie tekstowej. A wszystko to ubrane w takie gatunki muzyczne jak : alternatywa, punk-rock, country, reggae i swing. 4 gitary, klawisze, bębny i  wokale wprowadzały gości z każdą kolejną piosenką w klimaty lat, w których powstawały: od 1995 roku aż po współczesność.

Koncert promował najnowszą płytę zespołu pt. "Alonuszka", której premiera już 10 listopada.

Zespół pochodzi z Jasła. Debiutował w krakowskim klubie studenckim Pod Przewiązką w latach 90'. Od tego czasu nagrał już 5 płyt. Jeden z teledysków "Kremlowskich Kuratnów", nagrany do piosenki pt. "Historia prowincjonalna" został nagrany właśnie w kawiarni, która świętuje swój jubileusz.

Przed nami jeszcze dwa wydarzenia w ramach obchodów urodzin "Prowincjonalnej": Stand Up Jacka Nocha, Damiana Kubika i Tomasza Biskupa oraz koncert Tomasza Żółtko.  Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy!

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.