Imperium Barw. Film o Tycjanie już dzisiaj w nowosądeckim kinie SOKÓŁ.

Imperium Barw. Film o Tycjanie już dzisiaj w nowosądeckim kinie SOKÓŁ.

W ramach cyklu Art Beats MCK SOKÓŁ zaprasza na filmową podróż przez życie i twórczość mistrza malarstwa, który uchwycił na swoich  obrazach duszę Wenecji i jej mieszkańców – TYCJAN: IMPERIUM BARW. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj (9 lutego) o godz. 18:30.
W nowym filmie z cyklu Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie śledzimy dzieje Tycjana, artysty “najbardziej doskonałego wśród malarzy”. Obdarzony niezwykłym talentem oraz smykałką do interesów, Tycjan szybko stał się najbardziej pożądanym nazwiskiem na dworach całej Europy, przyćmiewając innych twórców tamtych czasów.

Jego dzieła wyznaczyły kierunek, w jakim podążyła cała epoka i do dziś inspirują rzesze artystów. Genialny portrecista, mistrzowsko interpretował zarówno motywy religijne, jak i mitologiczne. Twierdził, że “sztuka jest potężniejsza od natury” i w zgodzie z tym hasłem żył oraz tworzył.

Przez niemal trzy wieki grób Tycjana oznaczony był tylko prostym nagrobkiem. Malarz zmarł prawdopodobnie na dżumę w 1576 roku, lecz dzieło jego życia przetrwało i wywarło wpływ na wielkich artystów z kolejnych pokoleń. Sztuka Tycjana wciąż prowadzi dialog ze współczesnymi, jak wyjaśnia Jeff Koons, który w tym filmie opowiada o swojej fascynacji malarskim stylem i warsztatem Tycjana – elementami, które ponad czterysta lat później dzieli z rewolucyjnym weneckim malarzem.

TU znajdziecie szczegóły dotyczące dzisiejszego pokazu.

Share on twitter
Share on facebook