Krakowski Park Technologiczny z nagrodą Global Free Zones of the Year 2023!

Krakowski Park Technologiczny z nagrodą Global Free Zones of the Year 2023!

Po raz pierwszy w historii Krakowski Park Technologiczny otrzymał nagrodę przyznawaną przez fDi Intelligence, część Financial Times Ltd., w dziedzinie specjalnych stref ekonomicznych na całym świecie. KPT został najlepszą strefą w Europie w kategorii Industrial Champion.

 

Nagrody Industrial Champion, przyznane po raz pierwszy w tym roku, to ukoronowanie najlepszych na świecie stref dla zakładów produkcyjnych.

– Jestem bardzo dumny z tej nagrody. Nagroda „fDi Intelligence: Global Free Zones of the Year” jest prestiżowym wyróżnieniem, które może przyciągnąć uwagę inwestorów i firm, zachęcając je do rozważenia inwestycji w danym kraju, który został uznany za wiodący w dziedzinie specjalnych stref ekonomicznych – komentuje Tadeusz Zaremba, prezes zarządu KPT.

W tegorocznym rankingu nie zabrakło nagradzanych już od kilku lat polskich stref, które trafiły do pierwszej dziesiątki najlepszych stref na świecie: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się na czwartym miejscu, a Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna na dziesiątym. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że i my dołączyliśmy do tego prestiżowego grona.

„fDi Intelligence: Global Free Zones of the Year” to coroczna nagroda przyznawana przez fDi Intelligence, część Financial Times Ltd, w dziedzinie specjalnych stref ekonomicznych na całym świecie. Specjalane strefy ekonomiczne to obszary, w których obowiązują specjalne przepisy i ulgi podatkowe, mające na celu przyciągnięcie zagranicznych inwestorów i promowanie rozwoju gospodarczego. Nagroda „Global Free Zones of the Year” wyróżnia strefy, które osiągnęły wybitne sukcesy i wykazały się innowacyjnością i efektywnością w przyciąganiu inwestycji oraz wspieraniu rozwoju biznesu.

Barbara Wityńska-Słącz

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama