Kostiumy lepsze niż w „Koronie Królów”! Przedpremiera „Portretu Polaka”

Kostiumy lepsze niż w „Koronie Królów”! Przedpremiera „Portretu Polaka”

W kinie Sokół odbyła się uroczysta przedpremiera filmu „Portret Polaka” oraz spotkanie z jego twórcami. 21 sierpnia to data nieprzypadkowa. 78 lat wcześniej zginął z rąk nazistów Bolesław Barbacki, bohater projekcji.

Na scenie MCK Sokół o swoich pomysłach, planach i historii powstania filmu opowiadały Barbara Szewczyk oraz Maria Molenda, odpowiedzialne kolejno za reżyserię i scenariusz.

Na planie filmowym znalazło się kilka autentycznych przedmiotów z życia Barbackiego. Pojawiło się również wiele ujęć znanych wszystkim zakątków Nowego Sącza.

Na widowni, a po projekcji – również na scenie, zebrali się ludzie, którzy przyczynili się do powstania filmu oraz krewni sądeckiego bohatera. Zabrakło tylko odtwórcy głównej roli, Arkadiusza Detmera, który pracuje na planie zdjęciowym do serialu „Korona Królów”. Choć zdaniem prowadzącej, kostiumy w „Portrecie Polaka” były lepsze niż w serialu Telewizji Polskiej. To zasługa Marii Molendy.

Jak udało się twórcom filmu sprawić, aby Bolesław Barbacki znów pojawił się w Nowym Sączu? Możecie sprawdzić już od najbliższego piątku w kinie Sokół.

 

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook