Kossakowski o prezesach Fundacji Renovo. „Błędni, nowosądeccy rycerze…”

Kossakowski o prezesach Fundacji Renovo. „Błędni, nowosądeccy rycerze…”

Przemysław Kossakowski, TTV

Znany z telewizji podróżnik, dziennikarz, dokumentalista Przemysław Kossakowski zachęca do wsparcia sądeckiej Fundacji Renovo. Jej założycieli nazywa błędnymi, nowosądeckimi rycerzami, którzy próbują rozjaśnić mroczną przestrzeń.

Renovo od lat pomaga ludziom, których los dotknął w okrutny sposób i stracili dach nad głową lub potrzebują pomocy, by zacząć żyć w godziwych warunkach, o czym pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Kossakowski poznał prezesów Fundacji kilka miesięcy temu. Po jednym z jego wystąpień publicznych poszli wspólnie do restauracji. Tam dziennikarz dowiedział się od przedstawicieli Renovo Łukasza Koczenasza i Dawida Zawilińskiego, że remontują ludziom domy.

,,A potem zaczęli opowiadać o tym swoim pomaganiu ze szczegółami i okazało się, że to remontowanie, to oczywiście tak, ale też nie do końca. Ostatecznie przecież można powiedzieć, że Rolls Royce, to dwuślad z napędem spalinowym i niby wszystko będzie się zgadzało, ale też będzie w tym stwierdzeniu pewne, jakby to ująć, niedoszacowanie” – podzielił się w mediach społecznościowych znany dziennikarz i podróżnik.

Kossakowski jest pełen uznania dla tego, co robi Fundacja dla ludzi potrzebujących,  znajdujących się w sytuacji, w której nie chciałby znaleźć się nikt z nas.

,,Czasem jest to choroba, śmierć, a czasem inne plagi, które spadają na człowieka w momencie, kiedy ich się nie spodziewa i nie jest na nie przygotowany. Taką właśnie mroczną przestrzeń stara się rozjaśnić dwóch, błędnych, nowosądeckich rycerzy. Nie reklamują się z tym zanadto, co uważam za błąd, który niniejszym postem choć trochę koryguję”- napisał w mediach społecznościowych podróżnik.

Przemysław Kossakowski zachęca, by rozliczając swój podatek, przekazać 1,5% właśnie dla Fundacji Renovo. ,,To będą dobrze spożytkowane pieniądze”– przekonuje. Więcej informacji —>TUTAJ.

Czytaj także: Zwycięstwo Sandecji w Tychach. Pomeczowa wypowiedź trenera oraz zdjęcia ze spotkania

Fot. Przemysław Kossakowski 
Share on twitter
Share on facebook