Korzyści z fotowoltaiki – dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika nie jest nową technologią, jednak wraz z jej rozwojem, udaje się tworzyć wydajniejsze panele fotowoltaiczne. Oznacza to jeszcze większe korzyści, których już i tak na ten moment jest mnóstwo. Dlaczego więc warto zainteresować się fotowoltaiką? Argumenty są naprawdę przekonujące!

Panele fotowoltaiczne, czyli darmowy prąd!

To prawdopodobnie najważniejszy argument przemawiający za instalacją fotowoltaiki. Nie powinno to dziwić. Aspekt finansowy jest bardzo istotny, szczególnie w niepewnych czasach. Z roku na rok, a czasami i z miesiąca na miesiąc widzimy rosnące koszty życia. Widać to między innymi po rachunkach. Ceny prądu stale idą w górę i nic nie zapowiada tego, aby miało się to zmienić. Prędzej doczekamy się kolejnej podwyżki opłat za energię niż obniżki.

Nie ma się wpływu na rosnące ceny, ale z rachunkami za prąd można sobie łatwo poradzić. Panele fotowoltaiczne są gwarancją niskich cen energii przez wiele lat. Pozwalają obniżyć koszty rachunków nawet o 90% w skali roku! Choć koszt inwestycji może wydawać się na początku spory, to jej zwrot następuję nawet po 5 latach! Korzystając z renomowanej firmy instalatorskiej jak Strefa Energii otrzymujemy nawet 25 lat gwarancji na komponenty. Prawdopodobnie nie znajdziemy drugiej tak pewnej i korzystnej finansowo inwestycji, jak instalacja fotowoltaiki.

Słońce w służbie ekologii

Odnawialne źródła energii pokazały nam, że można czerpać moc z wiatru, wody i słońca. O ile uzyskanie energii z wiatru, wyłączenie dla swojego gospodarstwa może być trudne, o tyle panele fotowoltaiczne doskonale się w tym sprawdzą.

Im więcej ludzi zainteresuje się odnawialnymi źródłami energii, tym czystsze i zdrowsze powietrze będzie dookoła nas. Większa liczba domów, gospodarstw czy firm, które korzystają z fotowoltaiki, oznacza mniejszą potrzeba wykorzystywania elektrowni węglowych. Zmianę podejścia do ekologii, powinniśmy zacząć od siebie.

Dofinansowanie do fotowoltaiki

Jeśli obawiasz się wypełniania dokumentów i chodzenia po urzędach w celu otrzymania dofinansowania, to naprawdę nie masz się o co martwić!

W przypadku skorzystania z usługi Strefy Energii nie jesteś zdany sam na siebie z wypełnianiem wniosku. W ramach kompleksowej usługi w której wchodzi między innymi bezpłatna wycena, wizualizacja instalacji na dachu, a nawet opieka poinstalacyjna jest również pomoc w uzyskaniu dofinansowania do paneli fotowoltaicznych. Aktualnie z programu “Mój Prąd” można otrzymać do 5000 złotych.

Oprócz ogólnopolskiego programu “Mój Prąd” można również skorzystać z regionalnych projektów. Do takich właśnie należy „Słoneczna Żywiecczyzna”, w ramach której okoliczni mieszkańcy, którzy wcześniej zapisali się do programu mogą otrzymać dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych nawet w kwocie 95% kosztów!

Fotowoltaika to pewna inwestycja

Korzystasz z darmowej, zielonej energii przez kilkadziesiąt lat, a do tego masz możliwość otrzymania na to dotacji! Ciężko o korzystniejszą inwestycję niż fotowoltaika. Warto jednak wybrać profesjonalną firmę, która dotrzyma terminu i wszelkich świadczeń gwarancyjnych.

Koszt inwestycji powinien być dokładnie oszacowany i zależy od wielu czynników, jak rodzaj dachu, jego nachylenie oraz średnie zużycie energii. Tak dokładne analizy można zrobić jedynie podczas wizyty, nigdy przez internet! Upewnij się również, że firma, którą wybrałeś instaluje certyfikowane urządzenia i jest na rynku od dłuższego już czasu.

Zaufaj doświadczonej na rynku firmie Strefa Energii, zajmującej się montażem paneli fotowoltaicznych od wielu lat. Już w czasie pierwszej wizyty, doradca obliczy dokładny koszt instalacji oraz z pomocą autorskiej aplikacji pokaże wizualizację ułożenia paneli fotowoltaicznych na Twoim dachu. Strefa Energii pomoże Ci również otrzymać dofinansowanie oraz zapewni opiekę poinstalacyjną po zakończonym montażu.

Skontaktuj się z doradcą Strefy Energii za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej www.strefaenergii.com lub zadzwoń bezpośrednio pod numer +48 535 989 535.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.