Korzenna. Policja bada okoliczności wypadku motocyklisty. Jest zbiórka krwi i wspólna modlitwa

Korzenna. Policja bada okoliczności wypadku motocyklisty. Jest zbiórka krwi i wspólna modlitwa

wypadek motocyklisty, Korzenna

Wczoraj (1 kwietnia) w centrum Korzennej lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Przetransportowano nim do szpitala w Krakowie rannego motocyklistę. Jak przekazała nam dziś rzeczniczka policji, poszkodowany to 24-letni mieszkaniec gminy Korzenna. Znajomi mężczyzny apelują o wsparcie.

Do wypadku na drodze powiatowej w pobliżu kościoła w Korzennej doszło tuż przed godziną 18:00. Kiedy dotarli tam strażacy i policjanci, poszkodowany motocyklista był już pod opieką załogi karetki pogotowia. Na miejsce wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania służb na miejscu trwały cztery i pół godziny.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni mieszkaniec gminy Korzenna, kierując motocyklem marki Yamaha, z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne, wypadł z motocykla i wpadł do przydrożnego rowu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany LPR do szpitala – poinformowała nas dziś kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego i biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili na miejscu oględziny. Natomiast dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniane będą podczas postępowania, prowadzonego przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grybowie.

Wczoraj na miejscu działali strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna i OSP Korzenna Centrum. Wsparli działania medyczne ratowników, zajęli się zabezpieczeniem terenu i zasypaniem plamy wyciekłych z motocykla płynów eksploatacyjnych. Wyznaczyli też miejsce lądowiska śmigłowca LPR na przykościelnym parkingu. Do końca policyjnych czynności na miejscu pozostał zastęp z OSP Korzenna, który zabezpieczał i oświetlał teren.

Pomoc

Bliscy rannego mężczyzny i znajomi motocykliści apelują o pomoc. Jak przekazują w mediach społecznościowych, stan 24-latka już się ustabilizował, jednak potrzebna jest krew. Szczegóły znaleźć można w poście opublikowanym przez pana Mariusza, który zamieszczamy w galerii poniżej. Do apelu dołączają też okoliczni strażacy, ponieważ poszkodowany motocyklista jest druhem OSP Wojnarowa.

Ponadto wszyscy chętni zgromadzą się dziś na wspólnej modlitwie.

Znajomi motocykliści! Wczoraj nasz kolega Hubert uległ poważnemu wypadkowi. Został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Dlatego też jestem pewna, że znajduje się w dobrych rękach. Zresztą Hubercik młody, silny i waleczny. Dzisiaj o godzinie 18.30 w kościele w Przydonicy chcemy wspólnie pomodlić się o jego szybki powrót do nas – pisała na Facebooku pani Magdalena.

Jak wynika z relacji mieszkańców, wczoraj na miejscu wypadku pojawili się też księża, którzy udzielili poszkodowanemu sakramentu namaszczenia chorych przed startem śmigłowca LPR. Nagrania z lądowania oraz startu „Ratownika 6” w Korzennej znajdziesz TUTAJ.

fot. JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna – KSRG

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama