Korzenna. Mimo deszczu dożynkowy korowód widowiskowy jak zawsze

Choć pogoda dzisiaj nie sprzyja, to jak zwykle podczas korzeńskich gminnych dożynek było na co popatrzeć. O 13:30 spod kościoła w Korzennej wyruszył dożynkowy korowód, a w nim tradycyjne wieńce, wiezione na wozach ciągniętych przez traktory i konie. Nie zabrakło też jeźdźców na koniach. Było kolorowo, wesoło i głośno od ludowych przyśpiewek. Do wieczora na mieszkańców czeka sporo atrakcji.

Gminne Dożynki miały odbyć się na placu przy Dworze w Korzennej, jednak z powodu pogody, wydarzenie zostało przeniesione do hali widowiskowo-sportowej. Tam odprawiona została uroczysta msza św. w intencji rolników i ich rodzin. Po niej odbyła się część oficjalna wraz z prezentacją wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne sołectwa.

Na godzinę 17.00 zaplanowano część artystyczną. Swoje umiejętności zaprezentują zespoły regionalne Lipniczanie i Mszalniczanie, mażoretki oraz zespoły taneczne Magma i Ambrozja. O godzinie 20:00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Chłopcy z Placu Broni. Po ich występie tradycyjnie odbędzie się pokaz fajerwerków. Po nim rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce w wykonaniu grupy Niuka Band.

Oprócz różnego rodzaju występów na mieszkańców czeka wiele innych atrakcji. Swoje stoiska przygotowały między innymi koła gospodyń wiejskich, a dla dzieci przygotowano zabawy animacyjne i dmuchaną zjeżdżalnię.

Od godziny 17:00 impreza jest biletowana.

Czytaj też: Prąd. Przerwy w dostawie energii elektrycznej w naszym regionie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.