Korzenna. Milionowe umowy podpisane. Będzie oczyszczalnia

Korzenna. Milionowe umowy podpisane. Będzie oczyszczalnia

Korzenna, podpisanie umów

Jak zaznaczają urzędnicy, w historii gminy Korzenna jeszcze nigdy nie zawierano jednego dnia kontraktów na tak dużą kwotę. W piątek (20 stycznia) wójt Leszek Skowron podpisał umowy z trzema firmami, które zwyciężyły w przetargu na budowę oczyszczalni ścieków i rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Inwestycja będzie kosztować niemal 22 miliony złotych.

W sumie w postępowaniu wpłynęły oferty od ośmiu firm, które składały propozycje dotyczące realizacji wybranej lub wybranych części inwestycji. Rozstrzygnięty w grudniu ubiegłego roku przetarg był podzielony bowiem na trzy części: zaprojektowanie i budowa oczyszczalni ścieków w Łęce, zaprojektowanie i rozbudowa kanalizacji w Siedlcach i w Łęce oraz zaprojektowanie i rozbudowa kanalizacji w Koniuszowej.

Budową oczyszczalni o wydajności 350 m³ ma się zająć firma Transwiertel ze Świdnika. Inwestycja w Łęce kosztować będzie 14,3 mln zł.

Projekt i rozbudowa kanalizacji o długości niemal 3 km w Koniuszowej będzie zadaniem konsorcjum MUR-BET Adam Dumana i Wspólnicy z Gródka nad Dunajcem. Do nowego odcinka kanalizacji ma być podłączonych ponad 80 budynków, a koszt robót to ponad 2,6 mln zł.

Z kolei sieć kanalizacyjna w Łęce i Siedlcach umożliwi przyłączenie około 180 budynków. Prace, które prowadzić będzie spółka PHU ”INKO 2001” K. Łukasik, K. Kaczor, J. Majewski z Nowego Sącza, pochłoną prawie 5 milionów złotych.

Wykonawcy mają czas do końca 2025 na ukończenie prac. Przedstawiciele zwycięskich firm zaznaczali jednak podczas podpisywania umów, że będą się starać zrealizować inwestycje przed terminem.

Wszystkie trzy części przedsięwzięcia prowadzone będą w trybie ,,projektuj i buduj”. Ten rok upłynie najprawdopodobniej na pracach projektowo-dokumentacyjnych, choć może też ruszyć część robót budowlanych. Ważnym zadaniem będzie uzyskanie od mieszkańców zgód dotyczących przebiegu sieci.

Liczymy na wyrozumiałość i dobrą współpracę tak, by przedsięwzięcie o ogromnym znaczeniu rozwojowym udało się sfinalizować jak najszybciej – zaznacza Krzysztof Ogorzałek, zastępca wójta.

fot. UG Korzenna

Czytaj też: Prąd. Awarie w całym regionie i planowane wyłączenia

Share on twitter
Share on facebook