Korzenna: zbudują rowerowy poligon

Nieopodal Zespołu Szkół w Korzennej powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego ze skrzyżowaniami, chodnikami i przejazdem kolejowym. W budżecie gminy zagwarantowano na ten cel 400 tys. zł.

wsb3

W atrakcję inwestuje również Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

W miasteczku będzie można trenować poruszanie się po rożnych typach skrzyżowań (równorzędne, rondo,  skrzyżowanie z łamanym pierwszeństwem) i  po drodze jednokierunkowej. Będą chodniki, przejścia dla pieszych, drogi rowerowe, a także znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, przejazdy kolejowe.

Obiekt udostępniany będzie nieodpłatnie.

- Jestem przekonany, że ta inwestycja zaprocentuje  mniejszą ilością wypadków drogowych z udziałem rowerzystów - mówi Leszek Zegzda, członek zarządu Województwa Małopolskiego odpowiedzialny za infrastrukturę drogową.

- Obiekt pełnić będzie rolę edukacyjną i rekreacyjną. Przygotowujący się do egzaminu na kartę rowerową będą mieli okazję poćwiczyć wszystkie manewry i sprawdzić swoją znajomość przepisów- tłumaczy wójt Korzennej Leszek Skowron.

Przewidywany termin oddania miasteczka do użytku to wrzesień 2017 r.

***

W 2016r. podobne miasteczka powstały w Bobowej, Chełmcu i Koniuszowej.

Fot. UG Korzenna, z arch. DTS 24.

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.