KORONAWIRUS RAPORT - 7 maja. Ponad 15 tysięcy zakażeń w Polsce

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 15 047 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 4 862 osób wyzdrowiało, a 755 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 019 osób, 33 zmarły, a 347 jest uznawanych za ozdrowieńców.

wsb3

godz. 17.35: Resort zdrowia poinformował o 166 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 9 w Małopolsce.

Zakażeni Małopolanie, o których mowa w najnowszym komunikacie ministerstwa, stanowią grupę 4 kobiet i 5 mężczyzn w wieku od 3 miesiące do 45 lat. 6 osób jest z powiatu bocheńskiego, 2 osoby są z powiatu myślenickiego, a jedna to mieszkaniec powiatu limanowskiego. Dwie osoby spośród nich są hospitalizowane.

Zmarło w całej Polsce kolejne 18 zakażonych osób. Wśród nich jest 97-letnia mieszkanka Krakowa, przebywająca w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Są też jednak dobre wieści: w Małopolsce jest 20 kolejnych ozdrowieńców. Jest to grupa 9 kobiet i 11 mężczyzn w wieku od 2 do 75 lat. 6 osób jest z powiatu limanowskiego, po dwie z Krakowa i powiatów: wadowickiego, bocheńskiego, brzeskiego, a po jednej z powiatów: olkuskiego, tarnowskiego, myślenickiego, miechowskiego, wielickiego i suskiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 158 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 2 w województwie małopolskim (więcej informacji TUTAJ).

Mamy w Małopolsce kolejnego ozdrowieńca. Jak informują pracownicy Biura Wojewody, jest to mieszkanka Krakowa (w sile wieku), która przebywała w izolacji.

Pojawiły się także informacje o śmierci kolejnych 4 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE...

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.