KORONAWIRUS RAPORT – 6 maja. Kolejny przypadek zakażenia w powiecie limanowskim

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 14 740 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 4 655 osób wyzdrowiało, a 733 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 009 osób, 32 zmarły, a 326 jest uznawanych za ozdrowieńców.

wsb3

godz. 17.30: Resort zdrowia poinformował o 93 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 2 w Małopolsce.

Zakażeni Małopolanie to 34-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego i 42-letni mężczyzna z Krakowa, którzy przebywają w izolacji. – Z ostatniego zestawienia WSSE usunęło 1 osobę, która była omyłkowo wpisana – raport został skorygowany – informują pracownicy Biura Wojewody.

Mamy w województwie kolejnych 15 ozdrowieńców. Mowa o 4 kobietach i 11 mężczyznach w wieku od 16 do 77 lat. 5 osób jest z powiatu bocheńskiego, po 2 osoby są z Krakowa, powiatu brzeskiego i wielickiego, a po jednej – z powiatów: krakowskiego, proszowickiego, tarnowskiego i suskiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

Zmarło 10 osób, które były zakażone koronawirusem. Wśród nich nie ma nikogo z województwa małopolskiego.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 218 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 11 w Małopolsce.

Zakażeni mieszkańcy naszego województwa, o których mowa w komunikacie, stanowią grupę 8 kobiet i 3 mężczyzn w wieku od 2 do 71 lat. Po cztery osoby są z Krakowa i powiatu myślenickiego, a po jednej z powiatów: brzeskiego, olkuskiego i wielickiego. – Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji – informują pracownicy Biura Wojewody.

W Małopolsce jest też 4 nowych ozdrowieńców. Mowa tu o starszym mężczyźnie z powiatu wielickiego oraz o mężczyźnie i kobiecie w sile wieku z powiatu bocheńskiego, którzy byli hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a także o młodej mieszkance powiatu krakowskiego, która przebywała w izolacji.

Pojawiły się również dane dotyczące kolejnych 7 osób z kraju, które zmarły z powodu COVID-19. Wśród nich nie ma nikogo z województwa małopolskiego.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 4 655 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2 760 osób jest hospitalizowanych, 101 395 osób jest objętych kwarantanną, a 17 081 – nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]