KORONAWIRUS RAPORT - 30 marca. Kolejne potwierdzone zakażenia w Małopolsce

Obecnie łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2055 osób, z czego 31 zmarło. W Małopolsce potwierdzono dotąd 174 przypadki, jedna osoba zmarła.

wsb3

godz. 20.00: MZ podało informację o 71 nowych potwierdzonych zakażeniach. Tym razem brak nowych przypadków w województwie małopolskim.

Wśród zakażonych jest 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osoby z woj. opolskiego, 3 osoby z woj. lubelskiego oraz 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego.

Ponadto poinformowano o pięciu zmarłych osobach, które były zakażone SARS-CoV-2. To 71-letni mężczyzna oraz dwie kobiety (87-letnia i 73-letnia) ze szpitala w Radomiu, 73-letnia kobieta przebywająca w szpitalu w Tychach (była w stanie ciężkim), a także 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

godz. 14.45: Potwierdzono 79 nowych przypadków zakażenia, w tym aż 19 z Małopolski.

Wśród nich jest siedmiu mieszkańców Krakowa (2 młodych mężczyzn, 1 młoda kobieta i 4 kobiety w sile wieku), pięć osób z powiatu wielickiego (trzech mężczyzn i dwie kobiety w sile wieku), dwie mieszkanki powiatu krakowskiego oraz dwie kobiety z powiatu brzeskiego w sile wieku, młoda mieszkanka powiatu bocheńskiego, a także po 1 osobie z powiatu oświęcimskiego i dąbrowskiego - mężczyźni w sile wieku.

"Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 17 osób przebywa w izolacji domowej" - podają przedstawiciele Biura Wojewody.

Pozostałe przypadki z Polski dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

godz. 8.50: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 43 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym pięciu w Małopolsce.

Wśród zakażonych z województwa małopolskiego jest kobieta w sile wieku z Krakowa oraz czworo mieszkańców powiatu brzeskiego: starsza kobieta oraz mężczyzna i dwie kobiety w sile wieku. "Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a 4 przebywają w izolacji domowej" - podają pracownicy Biura Wojewody.

Pozostałe potwierdzone w Polsce przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Jednocześnie podano informację o śmierci kolejnych czterech zakażonych osób. Chodzi o 71-latka ze szpitala w Poznaniu, 83-letnią kobietę ze szpitala w Tychach, oraz 32-latkę i 80-latka, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie. Mieli oni choroby współistniejące.

 

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE...

grafika: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Są już wyniki badań. Proboszcz z Niskowej zakażony koronawirusem

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.