KORONAWIRUS RAPORT – 28 marca. Kolejne przypadki na Limanowszczyźnie i w powiecie gorlickim

Obecna liczba zakażonych SARS-CoV-2 w całej Polsce wynosi 1638 osób, z czego 18 zmarło. W Małopolsce zakażenie zostało potwierdzone u 112 osób. 

wsb3

godz. 20.00: Podano informację o 157 nowych przypadkach, w tym trzech z Małopolski.

Wśród nich są: mężczyzna w sile wieku z Krakowa, starsza kobieta z powiatu limanowskiego, a także kobieta w sile wieku z powiatu gorlickiego. Jak informują pracownicy Biura Wojewody, jedna z tych osób jest hospitalizowana, a pozostałe dwie są w izolacji domowej.

Pozostałe przypadki dotyczą 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Natomiast w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna. Miał choroby współistniejące i był w ciężkim stanie.

godz. 14.25: MZ poinformowało o kolejnych 45 przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym czterech z woj. małopolskiego.

Jak podaje Biuro Wojewody, wśród nich jest mieszkanka powiatu bocheńskiego w sile wieku, młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu krakowskiego oraz osoba niepełnoletnia z powiatu myślenickiego. Jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe trzy pozostają w izolacji domowej.

Pozostałe przypadki dotyczą 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Ponadto poinformowano, że zmarła kolejna osoba zakażona. To 70-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie i był w ciężkim stanie. Miał choroby współistniejące.

godz, 9.15: Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, wśród nich 12 z Małopolski.

W tej grupie jest 6 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna), 3 osoby z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku) oraz po 1 osobie z powiatów: krakowskiego (mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (starszy mężczyzna) i wadowickiego (mężczyzna w sile wieku) – informują pracownicy Biura Wojewody.

Spośród tych dwunastu osób, 8 przebywa w izolacji domowej a pozostałe są hospitalizowane.

Pozostałe przypadki, o których poinformowało MZ dotyczą 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafika: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Co wiemy o zakażonych osobach? Koronawirus w Małopolsce

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]