KORONAWIRUS RAPORT – 27 marca. Kolejne przypadki zakażenia w Nowym Sączu

KORONAWIRUS RAPORT – 27 marca. Kolejne przypadki zakażenia w Nowym Sączu

koronawirus, małopolska, ogniska choroby

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, obecnie w całej Polsce łączna liczba zakażonych koronawirusem to 1389 osób, z czego 16 zmarło. W Małopolsce odnotowano do tej pory 93 przypadki.

godz. 20.40: Odnotowano w Polsce 49 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wśród nich nie ma żadnej osoby z województwa małopolskiego.

Przypadki te dotyczą 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego .

godz. 17:35: MZ poinformowało o kolejnych 51 przypadkach, w tym aż 18 z województwa małopolskiego.

W tej grupie jest 11 osób z Krakowa (2 młode kobiety, 5 kobiet w sile wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w sile wieku, 1 starszy mężczyzna), po 2 osoby z powiatów: wielickiego (2 kobiety – starsza i młoda) i bocheńskiego (dwie kobiety – starsza i w sile wieku) i 3 osoby z powiatu krakowskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w sile wieku) – informują pracownicy Biura Wojewody.

Spośród nich 13 osób przebywa w izolacji domowej, natomiast pozostałe znajdują się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie lub zostały tam skierowane. Jedna osoba przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Pozostałe przypadki zakażenia dotyczą 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

godz. 14.00: Podano informację o 45 nowych przypadkach zakażenia, w tym sześciu z województwa małopolskiego. Wśród nich są dwie kobiety i jeden mężczyzna z Krakowa, mieszkanka powiatu krakowskiego, a także kobieta i mężczyzna z Nowego Sącza. Wszyscy oni są w sile wieku i, oprócz jednej z mieszkanek Krakowa, która została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pozostaną w izolacji domowej.

Pozostałe przypadki, o których poinformowało MZ dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

godz. 9.00: Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 23 nowe przypadki koronawirusa. Tym razem wśród zakażonych nie ma żadnej osoby z Małopolski. Kolejne przypadki dotyczą 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

 

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafika: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Pracownik Sądeckich Wodociągów z koronawirusem

Share on twitter
Share on facebook