KORONAWIRUS RAPORT – 26 maja. Kolejne dobre wieści z Małopolski

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 22 074 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 9 276 osób wyzdrowiało, a 1 024 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 179 osób, 40 zmarło, a 781 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia poinformował o 209 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Wśród zakażonych nie ma nikogo z naszego województwa.

Mamy za to kolejnych 18 ozdrowieńców: 9 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 5 do 83 lat. Po 5 osób jest z Krakowa i powiatu myślenickiego, 3 osoby to mieszkańcy powiatu bocheńskiego, 2 osoby są z powiatu krakowskiego, a po 1 osobie jest z powiatów: tarnowskiego, oświęcimskiego i wielickiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 3 w województwie małopolskim. Wśród nich jest młody mężczyzna oraz mężczyzna w sile wieku z Krakowa, a także młody mężczyzna z powiatu oświęcimskiego. Przebywają oni w izolacji.

Dobre wieści – do grona osób uznawanych w Małopolsce za ozdrowieńców dołączyło 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 16 do 80 lat. Po 4 osoby są z Krakowa i powiatu myślenickiego, 3 osoby to mieszkańcy powiatu limanowskiego, po 2 osoby są z Nowego Sącza i powiatu krakowskiego, a 1 osoba to mieszkaniec powiatu bocheńskiego.

Co ciekawe, liczba wyleczonych osób (763) jest już ponad dwa razy większa niż liczba aktywnych zakażeń (371).

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pexels.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.