KORONAWIRUS RAPORT – 20 kwietnia. Kolejny ozdrowieniec na Sądecczyźnie

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 9 593 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 1 133 osoby wyzdrowiały, a 380 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 679 osób, 19 zmarło, a 76 jest uznawanych za tzw. ozdrowieńców.

godz. 19.15: Potwierdzono 140 kolejnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym 7 z województwa małopolskiego.

Zakażeni to grupa 5 kobiet i 2 mężczyzn w wieku od 16 do 76 lat. 5 osób to mieszkańcy Krakowa, jedna osoba jest z powiatu bocheńskiego, a jedna z chrzanowskiego.

Mamy w naszym województwie kolejnych ozdrowieńców. Mowa o 1 kobiecie i 5 mężczyznach w wieku od 22 do 60 lat. 2 osoby to mieszkańcy powiatu dąbrowskiego, dwie z powiatu wielickiego, a także po jednej osobie z powiatów wadowickiego i nowosądeckiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

Ponadto resort zdrowia podał dane dotyczące 18 zakażonych osób, które zmarły. Wśród nich jest 90-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna z powiatu wielickiego, którzy byli hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 166 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 26 z Małopolski. Zakażeni to m.in. mieszkańcy Limanowszczyzny – więcej informacji TUTAJ.

Ponadto MZ podało dane dotyczące 2 osób, które zmarły z powodu COVD-19. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

Natomiast, jak informują pracownicy Biura Wojewody, mamy w Małopolsce kolejnego ozdrowieńca. To starszy mieszkaniec Krakowa, który był hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.