KORONAWIRUS RAPORT – 19 czerwca. Kolejne zakażone osoby na Sądecczyźnie

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 31 316 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 15 317 osób wyzdrowiały, a 1 334 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 577 osób, 41 zmarło, a 1080 zostało uznanych za ozdrowieńców.

godz. 10.20: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 352 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 13 w województwie małopolskim. Zakażeni Małopolanie, o których mowa w najnowszym komunikacie ministerstwa, to 4 kobiety i 9 mężczyzn, w wieku od 1 do 90 lat. Po 2 osoby są z powiatów: nowosądeckiego, chrzanowskiego, suskiego, krakowskiego i tarnowskiego, a po 1 osobie jest z Krakowa oraz powiatu tatrzańskiego i wadowickiego. Obecnie 1 osoba spośród nich jest hospitalizowana.

Wśród zakażonych osób z Sądecczyzny jest pacjentka nowosądeckiego szpitala, więcej informacji TUTAJ.

Pojawiły się również dane dotyczące kolejnych ozdrowieńców w Małopolsce. Mowa o 5 kobietach i 4 mężczyznach, w wieku od 5 do 89 lat. 4 osoby są z powiatu limanowskiego, 2 osoby to mieszkańcy powiatu oświęcimskiego, a po 1 osobie jest z powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego i suskiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

Od 11 czerwca raporty Ministerstwa Zdrowia ukazują się raz dziennie, około godziny 10:30. Bądź na bieżąco!

fot. ilustr. pixabay.com
grafiki: Biuro Wojewody
dane: Ministerstwo Zdrowia, Małopolski Urząd Wojewódzki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.