Kajaki to przygoda na całe życie

Zbliża się lato i jak zawsze o tej porze klub KS Start Nowy Sącz zaprasza dzieci w wieku od 8-10 lat. Jest okazja by pod okiem znakomitych trenerów najmłodsi sądeczanie zaczęli sportową karierę jako kajakarze slalomiści.

– Trwa nabór do nowej grupy dziecięcej w KS Start – mówi trener Anna Bomba (Ingier – wielokrotna medalistka MP oraz innych imprez kajakowych). – Oprócz zajęć stacjonarnych, będą też organizowane również wycieczki, ogniska, kolonie, wypady w góry, a zimą dojdą narty biegowe. Warto zapisać dziecko bo poznają przyrodę i to z bliska. To także nowe znajomości i przyjaźnie na całe życie. Po okresie przygotowawczym w przyszłości młodzi kajakarze będą uczestniczyć w zawodach na terenie Polski i poza granicami kraju. Może w tej grupie znajdą się przyszli olimpijczycy.
Kajakarstwo to piękny, choć trudny sport. Na początek młodzi kajakarze nabywać będą wszystkie niezbędne umiejętności by bezpiecznie pływać.
– Jak zawsze będzie nauka wsiadania do kajaka – dodaje Anna Bomba. – Później technika, czyli jak poprawnie wiosłować i niezwykle ważne to ewakuacja z kajaka. W slalomie bardzo ważne jest bezpieczeństwo i na ten element zwracamy szczególną uwagę. Dopiero kiedy dzieci zdobędą podstawowe umiejętności zaczniemy pływać, na początek na spokojnej wodzie, a później na torze. Klub START zapewni dzieciom niezbędny sprzęt, od kasku, po kapoki, wiosła i kajak.
Warto dodać, że kajakarstwo górskie to prawdziwa szkoła charakteru. Ci, którzy trenowali, startowali dawali i dają sobie radę w życiu później. Wśród kajakarskiej braci nie brakuje prawników, ekonomistów, lekarzy, informatyków, nauczycieli czy trenerów. Wszyscy oni potrafili godzić wyczynowy sport ze studiami, a są wśród nich i tacy, którzy mają doktoraty alby dwa fakultety.
KS Start to wielka rodzina medalistów najważniejszych zawodów na świecie, olimpijczyków – wart do nich dołączyć.
Aby zapisać dziecko trzeba zajrzeć na facebookowy profil Klubu Sportowego START Nowy Sącz. Można też wysłać maila na adres klubu i umówić się na spotkanie z trenerem.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.