KORONAWIRUS RAPORT - 18 kwietnia. W Małopolsce już ponad 600 przypadków zakażenia

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 8 742 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 981 osób wyzdrowiało, a 347 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 630 osób, 16 zmarło, a 57 jest uznawanych za tzw. ozdrowieńców.

Renault2

godz. 17.30: Resort zdrowia podał informację o 179 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 23 z województwa małopolskiego.

Zakażeni to grupa 14 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 5 do 97 lat. 4 osoby to mieszkańcy Krakowa, 13 osób jest z powiatu bocheńskiego, po 2 osoby z powiatów wielickiego i oświęcimskiego oraz po 1 osobie z powiatów wadowickiego i myślenickiego. - Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji - informują pracownicy Biura Wojewody.

Mamy w naszym województwie kolejnych ozdrowieńców. Mowa o dwóch młodych mężczyznach, młodej kobiecie i kobiecie w sile wieku z Krakowa, a także o młodym mężczyźnie i młodej kobiecie z powiatu krakowskiego.

Powiadomiono także o śmierci 9 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 184 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 11 w Małopolsce. Zakażeni to m.in. mieszkańcy powiatu limanowskiego, więcej informacji TUTAJ.

W województwie małopolskim są kolejni ozdrowieńcy. Mowa o dwóch młodych mieszkankach Krakowa i kobiecie w sile wieku z powiatu krakowskiego. Przebywały one w izolacji. - W poprzednich raportach WSSE jeden z ozdrowieńców został zdublowany – raport skorygowano - informują pracownicy Biura Wojewody.

MZ podało także dane dotyczące kolejnych zmarłych 7 osób, które były zakażone. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 981 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2725 osób jest hospitalizowanych, 118 361 osób jest objętych kwarantanną, a 25 273 - nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE...

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.