KORONAWIRUS RAPORT – 17 maja. Zmarły dziś dwie zakażone osoby z Małopolski

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 18 529 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 7 451 osób wyzdrowiało, a 925 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 128 osób, 39 zmarło, a 572 zostały uznanych za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia podał informację o 135 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 1 w Małopolsce. Mowa o kobiecie w sile wieku z powiatu chrzanowskiego, która przebywa w izolacji.

Zmarła kolejna zakażona osoba z naszego województwa – 66-letni mieszkaniec Krakowa, który był hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Są też jednak dobre wiadomości – mamy w Małopolsce 6 nowych ozdrowieńców. Jest to grupa składająca się z 5 kobiet i 1 mężczyzny, w wieku od 14 do 47 lat. Są oni mieszkańcami Krakowa, którzy przebywali w izolacji.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 137 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 3 w województwie małopolskim. Mowa o 3 mężczyznach, w wieku od 34 do 50 lat, którzy są mieszkańcami powiatu oświęcimskiego. Jak podają pracownicy Biura Wojewody, jedna z tych osób przebywa obecnie w szpitalu, pozostałe przebywają w izolacji.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 4 zakażone osoby. Wśród nich jest 90-letnia kobieta z powiatu wielickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.