KORONAWIRUS RAPORT – 17 kwietnia. Ponad 8000 przypadków zakażenia w Polsce

KORONAWIRUS RAPORT – 17 kwietnia. Ponad 8000 przypadków zakażenia w Polsce

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 8 379 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 866 osób wyzdrowiało, a 332 zmarły. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 596 osób, 16 zmarło, a 49 jest uznawanych za tzw. ozdrowieńców.

godz. 17.35: MZ poinformowało o 165 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 12 w województwie małopolskim. Zakażeni to m.in. mieszkańcy powiatu limanowskiego, więcej informacji TUTAJ.

W naszym województwie jest 9 nowych ozdrowieńców. Mowa o 5 kobietach i 4 mężczyznach w wieku od 27 do 72 lata. Większość z nich przebywała w izolacji.

Z ostatniego zestawienia WSSE została usunięta 1 osoba, która została omyłkowo wpisana – raport został skorygowany – informują pracownicy Biura Wojewody.

Resort zdrowia podał także informacje dotyczące kolejnych 14 osób, które zmarły z powodu COVID-19. Wśród nich jest 91-letnia kobieta z powiatu proszowickiego, która zmarła w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 296 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 10 z Małopolski.

Zakażeni z województwa małopolskiego to grupa 6 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 75 lat. 2 osoby to mieszkańcy Krakowa, 4 osoby są z powiatu brzeskiego, a pozostałe osoby (po jednej) są z powiatów: wielickiego, bocheńskiego, myślenickiego, oświęcimskiego. – Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji – informują pracownicy Biura Wojewody.

MZ poinformowało także o śmierci 4 kolejnych zakażonych osób. Wśród nich nie ma żadnej osoby z naszego województwa.

Natomiast mamy w Małopolsce kolejnego ozdrowieńca. Mowa o kobiecie w sile wieku z powiatu wielickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 866 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2 673 osoby są hospitalizowane, 138 004 osoby są objęte kwarantanną, a 25 773 – nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.