KORONAWIRUS RAPORT – 15 maja. Nowi ozdrowieńcy z Nowego Sącza i Limanowszczyzny

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 18 016 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 918 osób wyzdrowiało, a 907 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 117 osób, 35 zmarło, a 528 zostało uznanych za ozdrowieńców.

PROTEUSGASTRO2

godz. 17.35: Resort zdrowia podał informację o 166 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 4 w województwie małopolskim. Są to 2 kobiety i 2 mężczyzn w wieku od 18 do 67 lat. Dwie osoby są z powiatu oświęcimskiego, a po jednej z Krakowa i powiatu nowotarskiego. Przebywają w izolacji.

Dobre wieści – mamy w Małopolsce nowych ozdrowieńców. Stanowią oni grupę 9 kobiet i 4 mężczyzn w wieku od 15 do 76 lat. Po 3 osoby są z Krakowa i powiatu krakowskiego, 2 osoby są z powiatu brzeskiego, natomiast po jednej z powiatów: limanowskiego, suskiego, bocheńskiego, oświęcimskiego i myślenickiego.

Zmarło kolejne 14 zakażonych osób. Wśród nich tym razem nie ma nikogo z naszego województwa.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 235 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 5 w Małopolsce. Są to 3 kobiety i 2 mężczyzn w wieku od 26 do 60 lat. Pochodzą z Tarnowa, a także powiatów: dąbrowskiego, myślenickiego, chrzanowskiego i nowotarskiego. Wszyscy przebywają w izolacji.

Pojawiła się informacja o 2 osobach z naszego województwa, które nie mają już objawów choroby COVID-19. Mowa o kobiecie w sile wieku z powiatu limanowskiego oraz o starszym mieszkańcu Nowego Sącza.

Z powodu COVID-19 zmarło w Polsce kolejne 10 osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]