KORONAWIRUS RAPORT – 12 maja. Kolejne osoby z Limanowszczyzny nie mają już objawów COVID-19

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 16 921 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 131 osób wyzdrowiało, a 839 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 1 074 osób, 35 zmarło, a 472 zostały uznane za ozdrowieńców.

godz. 17.30: Resort zdrowia poinformował o 360 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 2 w województwie małopolskim. Są dwie kobiety. Jedna to młoda mieszkanka powiatu oświęcimskiego, natomiast druga to mieszkanka powiatu myślenickiego w sile wieku.

Dobre wieści – w Małopolsce jest 20 nowych ozdrowieńców. Jest to grupa 10 kobiet i 10 mężczyzn w wieku od 12 do 80 lat. Po 4 osoby są z powiatu limanowskiego i brzeskiego, 3 osoby są z powiatu bocheńskiego, po 2 osoby są z Krakowa i powiatów: tarnowskiego, wielickiego oraz myślenickiego, natomiast 1 osoba jest z innego województwa. Większość z nich przebywała w izolacji.

Zmarło w Polsce kolejne 12 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z naszego województwa.

godz. 10.00: Pojawiła się właśnie informacja o 235 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 2 w Małopolsce. Mowa o młodej kobiecie z Krakowa i mężczyźnie w sile wieku z powiatu olkuskiego. – Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o usunięciu jednej osoby z raportu – raport skorygowano – informują przedstawiciele Biura Wojewody.

Mamy w województwie 10 nowych ozdrowieńców. Jest to grupa 4 kobiet i 6 mężczyzn w wieku od 21 do 82 lat. 6 osób jest z powiatu bocheńskiego, 2 osoby są z powiatu limanowskiego, a po 1 z Krakowa i powiatu myślenickiego. Większość z nich przebywała w izolacji.

Zmarło kolejne 16 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.