Kordian i jego ciężarówka w sądeckim MORD

Kordian i jego ciężarówka w sądeckim MORD

Sądecki MORD pękał wczoraj w szwach. W ramach Małopolskiego Dnia Otwartego ośrodek zapewnił moc wrażeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Wozy strażackie, radiowozy i motocykle policyjne, pojazdy Inspekcji Ruchu Drogowego, samochody egzaminacyjne oraz wielka ciężarówka Kordiana były na wyciągnięcie ręki. Każdy mógł zasiąść za kierownicą, zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać z funkcjonariuszami służb mundurowych. 

Nowosądecki MORD był pierwszym z trzech organizatorów Małopolskiego Dnia Otwartego. Ideą eventu było przede wszystkim przełamywanie opinii, że jest to miejsce kojarzące się z stresem, oraz propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz atrakcji, które zapewniono na zewnątrz, w ośrodku można było również próbować zdać egzamin, porozmawiać z egzaminatorami, spojrzeć na świat przez alko-gogle uświadamiające jak jazda po alkoholu wpływa na bezpieczeństwo i zobaczyć na czym polegają badania psychologiczne. W spotkaniu wzięły udział także zorganizowane grupy uczniów oraz nauczyciele, którzy w swoich szkołach  propagują bezpieczeństwo na rowerze. Uhonorowani zostali certyfikatami.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.