Koniec powodu do narzekań kierowców. W rynku ruch ,,po staremu"

Zakończył się trwający od 5 lipca br. remont jezdni wokół rynku. Tym samym kierowcy mogą zacząć zapominać o kilkumiesięcznych utrudnianiach i ciągłych zmianach w organizacji ruchu. Na swoje dawne trasy przejazdu wróciły również autobusy MPK. 

dts

Oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Ludomir Handzel z wiceprezydentem Arturem Bochenkiem w piątek (29 listopada), równo w południe.

- Dokonaliśmy odbioru prac remontowych jezdni wokół sądeckiego Rynku. Rusza normalny ruch i bardzo się cieszę, że prace zostały wykonane w terminie – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Nareszcie nawierzchnia wokół Rynku wygląda solidnie i bezpiecznie – wtórował mu wiceprezydent Artur Bochenek. 

Inwestycja trwająca pięć miesięcy pochłonęła ponad 3,7 mln zł. Za tę kwotę została wykonana nowa nawierzchnia z kostki kamiennej na podbudowie betonowej wokół rynku oraz na przylegających skrzyżowaniach. Wyremontowano również ponad 100 metrów ulicy Kazimierza Wielkiego. Poprawiona została także nawierzchnia z kostki kamiennej na ulicy Piotra Skargi i Lwowskiej. 

Trasy przejazdu autobusów MPK wracają do stanu sprzed remontu. Mowa o liniach ,,przelotowych": 5, 7, 14, 15, 17, 18, 23, 25, 27 31, 33, 34, 39, 41, 42, 101, 102 oraz kończących, rozpoczynających trasę w Rynku: 1, 2, 9, 11, 24, 26, 35, 37, 43, 47, 49.

Źródło: UM Nowy Sącz

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.