Kongregacja Kupiecka dzisiaj

Choć minęło wiele lat od powstania Kongregacji Kupieckiej, to organizacja wciąż działa bardzo  dynamicznie. W ostatnim czasie podjęła sporo inicjatyw, które wytyczyły jej nowe kierunki rozwoju.

 „Pracodawco, pracowniku wiesz więcej – jesteś bezpieczniejszy”

28 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Z tej okazji Kongregacja Kupiecka organizuje kampanię społeczną pod nazwą „Pracodawco, Pracowniku – wiesz więcej, jesteś bezpieczniejszy”.

Głównym celem akcji jest poszerzenie wiedzy społeczeństwa o bezpieczeństwie i higienie pracy, a także o sposobie postępowania w razie wypadku przy pracy, czy pożaru.

W kampanii pomagają między innymi ratownicy medyczni, którzy przy użyciu fantomu uczą jak właściwie ocenić stan poszkodowanego i udzielić pierwszej pomocy. Straż Pożarna inscenizuje ratowanie poszkodowanego w wyniku wypadku samochodowego i demonstruje właściwe używanie gaśnic. Natomiast Inspektorzy Pracy udzielają informacji związanych z prawem pracy.

Akcja była już realizowana na sądeckim rynku, w gminie Korzenna oraz w Limanowej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Kongregacja Kupiecka włącza się również w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, oferując spotkania pod nazwą „Herosi biznesu”, podczas których młodzież ma okazję poznać przedsiębiorców.

W ramach akcji uczestnicy poznają historię i przedmiot działalności różnych firm. Ponadto odwiedzają ich poszczególne działy i uzyskują informacje z zakresu działań marketingowych, oferowanego asortymentu towarów i usług oraz zasad prowadzenia sprzedaży bezpośredniej

Tydzień przedsiębiorczości został już zrealizowany w firmach: HD Józef Pyzik, Firma Gastronomiczno-Handlowa Wrona sp. j., , Solidus sp. z o.o, Eurocash Cash&Carry Nowy Sącz.

Marka „Sądeckie”

Sporym wyróżnieniem dla sądeckich przedsiębiorców, jest znak promocyjny „Sądeckie”. Przyznawany jest on wysokiej jakości produktom regionalnym i ułatwia konsumentom wybór podczas codziennych zakupów.

O stosowanie znaku promocyjnego „Sądeckie” mogą się ubiegać producenci, którzy od co najmniej 12 miesięcy prowadzą działalność na terenie Powiatu Nowosądeckiego lub Miasta Nowego Sącza i składają roczne zeznania podatkowe w sądeckim Urzędzie Skarbowym. Oprócz tego 50% zatrudnionej w firmie załogi muszą stanowić mieszkańcy Sądecczyzny.

Ponadto kapituła znaku promocyjnego „Sądeckie” dokonuje oceny zgłoszonego produktu w zakresie: jakości i pochodzeniu surowców, technologii produkcji z podkreśleniem elementów ekologiczności, a także posiadanych atestów, patentów i certyfikatów.

Dotychczasowi laureaci Marki „Sądeckie”: Prospona, Handel Detaliczny „AJ PYZIK” Małgorzata Pyzik, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Nowym Sączu, „KRAB” Tadeusz Olchawa, Piekarnia „Oracz” Andrzej Oracz, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, Tłocznia Owoców „PAWŁOWSKI” Antoni Marcin Pawłowski, Zakład Przetwórstwa Mleczarskiego „Dominik”, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Eleonora Krzyżak, Kmak Dariusz Zakład Masarski,  Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”, Browar Pilsweiser,  Sławomir Bochenek „INSYGNIA”, Sądecka Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki”, Browar Sądecki, Tłocznia Maurer Krzysztof Maurer.

Jarmarki Sądeckie

Świetną okazją do zaprezentowania produktów lokalnych producentów są Jarmarki Sądeckie. Wydarzenie organizowane jest na sądeckim rynku w ostatnią niedzielę poprzedzającą święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia i stanowi unikalną ofertę dla mieszkańców i turystów odwiedzających Nowy Sącz. Jest to dzień, w którym można pochwalić się tym co nasze, polskie i sądeckie, a przy tym pyszne i zdrowe.

Już teraz serdecznie zapraszamy na Sądecki Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 17 grudnia w godzinach od 10. do 16.

artykuł sponsorowany

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.