Konferencja Only Futbol w Nowym Sączu. Gośćmi 200 trenerów i dyrektorów: Każdy wyniesie coś dla siebie!

Rozmawiamy ze Stanisławem Szpyrką trenerem i twórcą Only Futbol.

W najbliższą sobotę o godz. 9 w Hotelu Beskid w Nowym Sączu rozpocznie się II. Konferencja Only Futbol. Pan jest jej organizatorem. Proszę zdradzić, co to za przedsięwzięcie?

wsb3

To już kolejna edycja naszego projektu skierowanego do trenerów z Sądecczyzny. Mamy wielu uczestników. Zgłosiło się do nas prawie 150 osób, będą też goście z zewnątrz. Część teoretyczna zaplanowana jest w Nowym Sączu, zaś praktyczna na stadionie Kolejarza Stróże. Zajmiemy się tematyką kompleksowego szkolenia i rozwoju dzieci oraz młodzieży pod kątem motorycznym.

W wydarzeniu ma wziąć udział blisko 200 trenerów i dyrektorów piłkarskich m.in. z takich klubów jak Wisła Kraków, Lech Poznań, Zagłębie Lubin czy Akademia Kolejarza Stróże – Only Futbol. Trzeba przyznać, że macie rozmach.

Z naszego regionu płyną do nas głosy, że działamy na wysokim poziomie organizacyjnym. To cieszy. Pokazujemy coś więcej niż widać na co dzień w klubach i akademiach.

W skrócie: dlaczego warto tam być?

W jednym miejscu spotka się wielu fachowców, więc z pewnością każdy wyniesie z tej konferencji coś dla siebie. Naszą wiedzę staramy się przekazać w przystępny i ciekawy sposób. W piątek odbędzie się forum dyskusyjne. Planujemy również relację na żywo na naszym portalu społecznościowym. Zakres tematyki jest szeroki: od orlików na seniorach skończywszy.

Na Sądecczyźnie nie brak akademii piłkarskich, które wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. To dobrze, czy niekoniecznie?

Bardzo dobrze! Naszym zadaniem: trenerów, jest dawać jak najwięcej możliwości młodym piłkarzom. Ważne, by mogli się rozwijać i mieli wybór.

Na co powinien zwrócić uwagę rodzic chcący zapisać swoje dziecko do akademii piłkarskiej?

Jest wiele takich aspektów. Ważne, by uciekać od wszelkich patologii, środowiskowych pułapek. Akademia to coś więcej niż można wynieść ze szkoły od rówieśników. To nie tylko piłka nożna, ale również wyjazdy, turnieje, obozy poznawanie innych, nowe miejsca, o których kiedyś będzie się pamiętało. Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o wyborze takiego miejsca jest by nie bać się rozwijać, mimo czasami gorszej pogody, dawać z siebie jak najwięcej. Tu chodzi o przyszłość.

Fot. archiwum S.Szpyrka Grybow24.pl

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Program II. Konferencji Only Futbol:

Forum dyskusyjne z Prelegentami Konferencji w dniu 23 lutego (piątek) o godzinie 20:00 w Hotelu Beskid ul. Limanowskiego 1.

Oficjalne rozpoczęcie II Konferencji Only Futbol w dniu 24 lutego (sobota) o godzinie 09:00 w Hotelu Beskid ul. Limanowskiego 1.

Linki do:

- strony Only Futbol na facebook’u: https://www.facebook.com/OnlyFutbolSZPYRKA/

- Wydarzenia na facebook’u: https://www.facebook.com/events/139881603346985/

- Strony internetowej: http://onlyfutbol.com.pl

- Zapisów na konferencję: http://onlyfutbol.com.pl/szkolenia.html

W razie jakichkolwiek pytań prosi się o kontakt mailowy: [email protected] lub telefoniczny: 798 267 489.

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.