Konfederacja: Duda zasługuje, żeby przegrać, ale Trzaskowski nie zasługuje, żeby wygrać

O północy rozpocznie się cisza wyborcza, a już w najbliższą niedzielę zdecydujemy, kto przez najbliższych pięć lat będzie reprezentował Polaków. Na ostatniej prostej dwa tygodnie ,,festiwalu umizgów i ciekawych obietnic" podsumowali przedstawiciele partii Korwin oraz Konfederacji. Nie pozostawili  suchej nitki na obydwu kandydatach. - Stoimy przed bardzo trudnym wyborem, bo z jednej strony Andrzej Duda zasłużył, żeby przegrać lecz z drugiej strony Rafał Trzaskowski nie zasługuje, żeby wygrać - skwitował prezes okręgu nowosądeckiego Konfederacji Andrzej Skupień.  

wsb3

W pierwszej turze wyborów prezydenckich kandydatowi Konfederacji Krzysztofowi Bosakowi zaufało 1 317 380 głosujących (6,78%). Po tym jak bezpartyjny Szymon Hołownia publicznie poparł Rafała Trzaskowskiego, walka  o fotel prezydencki stała się wyrównana i to właśnie wyborcy Bosaka mogą rozstrzygnąć, kto przez kolejnych pięć lat będzie głową Państwa. Mimo licznych prób, podejmowanych przez różnorakie media, wmanewrowania kandydata Konfederacji w jasną deklarację na kogo zagłosuje w II turze wyborów, Bosak nie ugiął się i nie poparł żadnego z nich. Przez dwa tygodnie przedstawiciele zarówno ,,Prawa i Sprawiedliwości", jak  i ,,Platformy Obywatelskiej" publicznie ,,ogłaszali" jak wiele ich łączy z wizją Polski i poglądami Krzysztofa Bosaka.

- Są to zagrywki nastawione tylko i wyłącznie na pozyskanie naszego elektoratu. Można sobie wyobrazić co by się działo, gdyby wynik Krzysztofa Bosaka był wynikiem pana Biedronia. Wtedy kandydaci z II tury przerzucaliby się, kto bardziej i mocniej wprowadzi związki partnerskie. Obaj z kandydatów nie mają jednak dobrej przeszłości, jeśli chodzi o czyny, a nie słowa. To za prezydentury Andrzeja Dudy PiS podwyższył lub wprowadził 34 podatki, daniny i opłaty. A za prezydentury Bronisława Komorowskiego PO wprowadziło lub podniosło 21 podatków - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Andrzej Skupień, prezes okręgu nowosądeckiego, jedynka Konfederacji do sejmu w poprzednich wyborach.

Jak zaznaczył, łącznie za kadencji PO i PiS Polacy dostali 55 nowych lub podwyższonych podatków, a Andrzej Duda jest najdroższym prezydentem w dziejach Polski. Wydatki jego kancelarii w pięcioletniej kadencji przekroczyły sumę 1 miliarda 79 milionów złotych, z kolei wydatki Bronisława Komorowskiego wyniosły 1 miliard 11 milionów złotych.

- Co do wydatków wcześniejszych kadencji, nie mieliśmy przypadku przekroczenia kwoty 1 mld. Jeżeli więc Andrzej Duda zakończy ten rok ze stuprocentowo wykorzystanym budżetem, będziemy mogli powiedzieć, że jest "najdroższym" prezydentem w dziejach Polski - podsumował Andrzej Skupień.

Brak prawdziwej debaty 

Ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej przedstawiciele Konfederacji streszczają jako czas festiwalu umizgów i ciepłych słów z obu stron politycznej barykady, ale także festiwal ciekawych obietnic.

- Urządzono dwa kabarety, nazwane debatami. Jednakże sztab pana Trzaskowskiego przynajmniej zaprosił na swoją debatę media z całego spektrum poglądów i zależności politycznych. Natomiast druga debata zorganizowana przez sztab prezydenta Dudy była o wiele dziwniejsza. Debata ta była zorganizowana i zależna tylko od gadzinowej telewizji reżimowej. W tej debacie na pytania rzekomych mieszkańców Końskich, z których część, jak się później okazało, było kandydatami z list Prawa i Sprawiedliwości w poprzednich wyborach, odpowiadał prezydent Duda - przypomniał Bartosz Bocheńczak, prezes oddziału krakowskiego partii KORWiN.

Jak zaznaczył, między kandydatami nie było żadnej prawdziwej debaty, a widowisko zorganizowane przez telewizję reżimową nie nosiło żadnych znamion pluralizmu medialnego. Przedstawiciel partii Korwin podkreśla, iż jedynym plusem tych debat było chyba tylko to, że kandydatów oddzielała bezpieczna odległość 350 kilometrów.

- Teraz dopiero widzimy jak wiele środowisk stara się do nas umizgiwać, dowiadujemy się że pan Duda i pan Trzaskowski nagle stali się wolnorynkowcami i mają konserwatywne podejście do wielu płaszczyzn społecznych - podsumował Bocheńczak. 

Jak zagłosują wyborcy Krzysztofa Bosaka? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę.

Cała konferencja prasowa poniżej.

Konferencja prasowa przed ciszą wyborczą

Opublikowany przez Andrzeja Skupnia Piątek, 10 lipca 2020

Fot. screen transmisji na żywo/
Facebook 

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.