Koncertowanie w czasie kwarantanny? Or_kiestra znalazła sposób

Koncertowanie w czasie kwarantanny? Or_kiestra znalazła sposób

Zalecenia dotyczące niewychodzenia z domu i zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób są dla wielu bardzo uciążliwe. Okazuje się jednak, że ,,dla chcącego nic trudnego” i nawet w czasie stanu epidemii da się na przykład muzykować i to w całkiem sporym gronie. Udowadnia to Or_kiestra, czyli Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy pod batutą Justyny Zawiślan. Młodzi ludzie, pochodzący w większości z Sądecczyzny, nie mogą się obecnie spotykać na próbach i koncertować, ale i tak udało im się wykonać razem i nagrać utwór pt. ,,Księżniczka”.

Piosenka Or_kiestry jest autorską, muzyczną interpretacją wiersza Agnieszki Osieckiej pt. ,,Nowa miłość”. Grupa często ten właśnie kawałek wykonuje na bis podczas swoich koncertów.

– Biorąc pod uwagę opinie naszych przyjaciół, stwierdziliśmy, że „Księżniczka” jest najbardziej lubianym utworem Or_kiestry i warto go nagrać – mówi Justyna Zawiślan.

Grupa musiała wstrzymać organizację zbliżających się koncertów, dlatego Justyna, założycielka Or_kiestry, dyrygentka i kompozytorka wpadła na pomysł nietypowych nagrań.

Obecna sytuacja zmusiła nas do pozostania w domu i musieliśmy znaleźć sposób na wspólne śpiewanie, bo to lubimy najbardziej. Ze względu na utrudnienia wynikające z kwarantanny stwierdziliśmy, że zaryzykujmy i nagramy wszystko telefonami. Dzięki pracy Przemysława Kurka i Maksymiliana Motyki mogliśmy stworzyć taki prowizoryczny klip. Oczywiście świetnie się przy tym bawiliśmy – zdradza młoda artystka.

W akcji wzięło udział 36 osób – muzyków i wokalistów. Każdy samodzielnie nagrał swoje wykonanie, a wszystkie filmiki złożone razem dały spójny utwór. Z kolei montaż nagrań stwarza wrażenie oglądania występu chóru i orkiestry z dyrygentką na czele.

Zobaczcie sami:

film: Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.