Koncert-koncept NANY HUDÁK & SHZ w Słowiku [ZAPOWIEDŹ]

Koncert-koncept NANY HUDÁK & SHZ w Słowiku [ZAPOWIEDŹ]

W imieniu Michała Chojeckiego, czyli Koncerty na dworze/polu, a także kawiarni Spóźniony Słowik, zapraszamy na kolejne niecodzienne muzyczne wydarzenie, które już wkrótce wybrzmi w tym miejscu. Tym razem będzie to koncert gwiazdy słowackiej sceny alternatywnej NANY’EGO HUDÁKA & SHZ, którzy w ramach trasy SEN FICTION TRIP ’24 zaprezentują się polskiej publiczności. A kiedy? Już niedługo, gdyż 20 czerwca (czwartek) o godzinie 19:00. Przybywajcie!

Zespół SHZ (Spontánne Hudobné Zoskupenie) został założony przez Nany’ego Hudáka. Nany jest muzykiem z Prievidzy i od lat tworzy swoje piosenki, inspirując swoimi opowieściami słuchaczy w całej rodzinnej… Czechosłowacji.

Grupa koncertuje od 2003 roku i przez ten czas zdążyła nagrać 6 albumów studyjnych. Od 2016roku muzycy współpracują z renomowanym wydawnictwem słowackiej sceny alternatywnej Slnko Records. W 2022 roku Nany nagrał swój pierwszy solowy album „Marmurowe Słońce”, który późnej stał się podstawą przedstawienia teatralnego. Ten teatralno-muzyczny performens z udziałem Emmy Kováčovej był prezentowany wiosną 2023 roku na 4 przedstawieniach w Polsce.

Warto przypomnieć, że Nany Hudák & SHZ gościli już u nas na południu, stosunkowo niedawno, na „małej scenie” zeszłorocznej edycji PANNONICA FESTIVAL, jako trio: Nany Hudák (gitara akustyczna, wokal), Magdaléna Boráková Hianiková (wiolonczela, wokal) i Matej Tkáč (wiolonczela, wokal). W tym sezonie będzie nieco inaczej, pojemniej, mniej kameralnie, bardziej organicznie, a to za sprawą aż pięcioosobowego składu:

Nany Hudák – gitara, wokal

Lienka Boráková – wiolonczela, wokal

Pavel Machálek – instrumenty klawiszowe

Braňo Homola – gitara basowa

Anton Jurík – cajon

Zapowiadany przez nas koncert odbędzie się „na dworze”, w otoczeniu sądeckich Plant, na scenie kawiarni Spóźniony Słowik. Ale to tylko swoisty prolog. Komu twórczość Słowaków przypadnie do gustu, może liczyć na lipcowy follow-up, ale już „na polu”, a konkretnie

  • 12.07 – schronisko Przehyba
  • 13.07 – schronisko Bartne
  • 14.07 – przystanek Wapienne

Oprócz samych koncertów, będzie to wyjątkowa okazja do spotkań z ludźmi ze świata szeroko pojętej alternatywy, do zaciągnięcia się społecznym i integracyjnym wymiarem muzyki oraz wymiany myśli – inspiracji, które być może dla wielu okażą się doświadczeniem otwierającym oczy na wiele dźwiękowych, ale i niedźwiękowych rewelacji.

 

 

Koncert NANY HUDÁK & SHZ

20.06.2024 | czwartek | 19:00

SPÓŹNIONY SŁOWIK, ul. Długosza 10, Nowy Sącz

Bilety: tzw. kapelusz (sugerowana kwota +30 PLN), dzieci do 14. roku życia pod opieka dorosłych za darmo

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/819981769577567

 

Link do YT Nany Hudák & SHZ: www.youtube.com/@shzNany

Link do FB Nany Hudák & SHZ: www.facebook.com/profile.php?id=100063710314522

Link do WWW Nany Hudák & SHZ: www.nany.sk

Foto: Nany Hudák & SHZ, Koncerty na dworze/polu

Będzie się działo!

Reklama