Nowy Sącz: komórka wybuchła podczas ładowania. Producent twierdzi, że wszystko w normie

Noc, cisza i spokój i nagle… eksplozja! Dwóch chłopców zrywa się na równe nogi. Młodszy, przerażony i wbity w kąt obserwuje ogień na środku pokoju, starszy zeskakuje z łóżka i kocem gasi… telefon który eksplodował i dywan, który zaczął się palić.

Nasz czytelnik Grzegorz Wasiluk na początku czerwca kupił  synowi nowy smartfon firmy Kiano. Miał pełnić rolę podwórkowej komórki, której nie będzie szkoda jeśli zostanie zniszczona.

– Zanim go kupiłem sprawdziłem kilka recenzji na sieci, bo cena do specyfikacji mi trochę nie pasowała – za dobrze to wyglądało. Recenzje mnie uspokoiły, a bardzo dobrą cenę przypisałem bardzo dobrej promocji sieci – mówi.

Niestety po zakupie i trzytygodniowym użytkowaniu telefon podczas ładowania oryginalną ładowarką eksplodował. Na szczęście huk był na tyle głośny, że obudził synów pana Grzegorza. Starszy chłopiec ugasił płonący już kawałkiem dywanu na który upadł telefon. Grzegorz próbował skontaktować się z producentem za pośrednictwem strony internetowej – bez skutku. Dopiero wiadomość na portalu społecznościowym doczekała się odpowiedzi. Oto ona:

“Witam. Sprawa została przekazana do osób decyzyjnych,  jednak otrzymaliśmy odpowiedź, że nasze baterie spełniają wszystkie normy i nie odpowiadamy za użytkowanie ich przez kupującego gdyż baterie eksplodują” – odpowiedział przedstawiciel firmy Kiano.

Tato chłopców postanowił więc zainteresować sprawą media.

– Elementarna wyobraźnia powinna skłonić producenta do zainteresowania się problemem. Mówimy o wybuchu i ogniu w pokoju dzieci! – mówi oburzony pan Grzegorz. – A gdyby Staszek siedział przy komputerze, trzymał telefon przy twarzy i jednocześnie ładował? Zamiast zainteresowania spotkałem się z lekceważeniem  – dodaje pan Grzegorz

Zapewnia, że nie da się zbyć,  a sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

—————————————————————————————————————————————–

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.