Kolejowe inwestycje zmieniają linię Tarnów – Muszyna

Trwają prace remontowe na linii kolejowej Tarnów – Muszyna. Roboty trwają na odcinku Grybów – Kamionka Wielka. Odnawiane są również perony na stacji w Ptaszkowej. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., za około 50 mln zł, mają ułatwić dostępność do atrakcji turystycznych regionu.

Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa komfortu podróżowania koleją, jakości obsługi podróżnych oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

– Pasażerowie odczują efekty prac już pod koniec 2018 r. Wówczas lepszą obsługę zapewnią odnowione perony na stacji w Ptaszkowej i na przystanku w Mszalnicy. Obiekty będą wyposażone w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne. Lepsze oświetlenie oraz nowe oznakowanie, łącznie z systemem dotykowym, zachęcą do korzystania z kolei – zapewnia Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W lipcu między Grybowem, a Kamionką Wielką zdemontowano stare torowiko. Rozpoczęły się również przygotowania do układania podkładów. Na stacji w Ptaszkowej i na przystanku w Mszalnicy trwają prace przy peronach.

W ramach inwestycji na odcinku Grybów – Kamionka Wielka  prowadzone będą również prace na 22 przejazdach kolejowo-drogowych m.in. w Grybowie, Ptaszkowej, Białej Wyżnej i Mszalnicy. Przebudowane zostaną  także wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej.

– Prace na trasie Tarnów – Muszyna, obejmą łącznie ok. 19 km torów – dodaje Dorota Szalacha.

Zakończenie robót planowane jest na koniec 2018 r. Wartość inwestycji to 47 mln zł.

Czytaj także o odnowionych przystankach kolejowych na stacjach Nowy Sącz – Miasto, Nowy Sącz – Chełmiec oraz Marcinkowice – TUTAJ. 

Fot. Ilustracyjne – Adrian Maraś/NSMK, PKP PLK.  

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.