Kolejny zawodnik Sandecji z nowym kontraktem

W czwartkowe przedpołudnie Sandecja Nowy Sącz ogłosiła na swojej stronie internetowej, że kolejny z zawodników zdecydował się kontynuować swoją karierę w mieście nad Dunajcem. Tym razem chodzi o Mariusza Gabrycha. 

Fakt, czy 25-latek pozostanie w Nowym Sączu nie był oczywisty do momentu podpisania nowego kontraktu. To z powodu słabej skuteczności snajpera w ubiegłorocznych zmaganiach. W 29 spotkaniach zaplecza Ekstraklasy zdobył zaledwie 2 gole. W początkowej fazie ubiegłorocznych rozgrywek był stałym członkiem wyjściowego składu "Biało-czarnych". Sytuacja zmieniła się pod koniec marca 2019 roku, kiedy coraz częściej wybiegał na boisko jako zmiennik Mateusza Klichowicza i Kamila Ogorzałego.

Przypomnijmy, że Gabrych dołączył do Sandecji rok temu na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej występował w trzecioligowym Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Karpatach Krosno, rezerwach Piasta Gliwice, Warcie Poznań i Unii Janikowo. W tegorocznych rozgrywkach powinien walczyć o miejsce w składzie z dobrze dysponowanym Maciejem Korzymem, który w okresie przygotowawczym zdobywał bramki w każdym z rozegranych przez niego sparingów.

Fot. Archiwum MKS Sandecja S.A.

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie