Kolejny spektakl w ramach SCENY SOKÓŁ. Mamy bilety!

Kolejny spektakl w ramach SCENY SOKÓŁ. Mamy bilety!

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na kolejne teatralne spotkanie w ramach Sceny SOKÓŁ, które odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 o godz. 17:00 w sali im. L. Lipińskiego.

Sztuka opowiada o rodzinie, w której kobieta nie ma męża a jej syn ojca, co ma ogromny wpływ na duchowy rozwój obojga. Matka nie może nawiązać właściwych relacji z synem, syn z matką, przez co obojgu trudno uwolnić się od patologicznego układu. Aby wytrzymać w takim zniewoleniu, syn decyduje się na „znieczulenie” (jakiego rodzaju – zobaczymy w spektaklu), które nic nie rozwiązuje, za to jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Widz dostrzega jednak, że serce matki i syna jest jakby zamknięte w jakieś klatce, tak jak tajemniczy więzień, ale oboje mają wrażenie, że ktoś chce ich uratować. Czy zatem spróbują uchylić drzwi tej klatki i pozwolą sobie pomóc?  Spektakl, grany już w kilku różnych miejscach, za każdym razem wywoływał duże emocje, zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych. Mamy nadzieję, iż podobnie będzie podczas jego prezentacji w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.

Spektakl pt. ZNIECZULENIE, powstał na podstawie scenariusza Karoliny Myczki, dzięki wspólnej pracy aktorów Grup Teatralnych – PRZEBUDZENIE z Rytra i NA ZAWOŁANIE z Laskowej pod artystycznym kierownictwem ks. Łukasza Pawłowskiego i Teresy Ryś.

Reżyseria: ks. Łukasz Pawłowski, Teresa Ryś
Realizacja dźwięku i świateł: Grzegorz Tokarczyk, Robert Maurek

Obsada:
Syn – Łukasz Pawłowski
Matka – Teresa Ryś   
Więzień – Mateusz Janczak
Narratorzy: Katarzyna Myśliwiec, Zuzanna Faron, Paweł Dudczak, Mateusz Wójtowicz, Radosław Plata

Oto szansa dla CIEBIE na podwójną wejściówkę do Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu na:

ZNIECZULENIE

START: 13 marca 2023, godz. 17.00

 

 

fot. Elżbieta Bugara

Co zrobić, aby zapewnić sobie szansę na zdobycie podwójnego zaproszenia?

To proste!

Znajdź na naszym profilu na Facebooku post z informacją o spektaklu i napisz w komentarzu, dlaczego chciałbyś/chciałabyś wziąć w nim udział.

Miło nam będzie również, jeśli udostępnisz post z informacją o konkursie.

Zgłoszenia przyjmujemy do piątku (tj. 10 marca) do godz. 18.00. Później wylosujemy zwycięzców zabawy.

Po rozstrzygnięciu konkursu skontaktujemy się z wyłonioną osobą za pośrednictwem wiadomości prywatnej w aplikacji Messenger.

Fot. Izabela Kulig/Elżbieta Bugara

Zapraszamy do zabawy!

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama