Kolejny protest rolników w Nowym Sączu. Blokada ronda i przejazd ulicami

Kolejny protest rolników w Nowym Sączu. Blokada ronda i przejazd ulicami

Rolnicy ponownie wyjadą na ulice. Tym razem 20 lutego będą blokowane m.in. tory i przejścia graniczne między Polską i Ukrainą. Również do Nowego Sącza zjadą gospodynie i gospodarze z całego regionu,  z powiatu limanowskiego, czy gorlickiego. W mieście zostanie zablokowane rondo.

Protest rozpocznie się spotkaniem na parkingu przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu o godzinie 9:30. Poł godziny później zostanie odprawiona tam msza święta. O godzinie 11:00 zacznie tworzyć się kolumna protestacyjna składająca się z ciągników rolniczych i samochodów oflagowanych barwami narodowymi.

Piętnaście minut później manifestacja ruszy w kierunku Nowego Sącza. Protestujący przejadą ulicami: Węgierską, św. Kunegundy, Zygmuntowską, Bolesława Limanowskiego, Królowej Jadwigi, Rondem Solidarności, ul. Pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego, drogą krajową numer 28, ul. Nowochruślicką, Janusza Pieczkowskiego, Wincentego Witosa. Przez około godzinę zablokowane zostanie rondo na ul. Tarnowskiej. Tam nastąpi odczytanie i omówienie postulatów i  konferencja prasowa.

,,Zapraszam wszystkich rolników do wzięcia udziału w proteście. Wiem jak jest to uciążliwe dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Dotyczy to każdego miejsca w Polsce, gdzie odbywają się protesty. Walczymy nie tylko dla siebie, ale również o każdego konsumenta. Chcemy aby nasz naród był karmiony zdrową żywnością. Zachodni oligarchowie, którzy gospodarują na tysiącach tysięcy hektarów na Ukrainie są chronieni przez brukselskie elity władzy. Dla nich liczy się tylko pieniądz, a nie drugi człowiek. Wszystkich Polaków na znak wsparcia braci rolniczej, prosimy o wywieszenie flagi narodowej, może to ruszy obecny rząd do reakcji, bo na ten moment próbują z nas zadrwić. Prosimy o jedność i solidarność narodową. Niech żyje Polska! W imię Boże!” – apeluje Wojciech Włodarczyk z NSZZ Solidarność, organizator protestu.

Czytaj także: Protest rolników w Nowym Sączu. ,,Dość jałmużny i zielonego (nie) ładu!” [FOTORELACJA]

Fot. Adrian Maraś/ Paweł Grab/ TV28/ Telewizja Limanowska 

 

Reklama