KORONAWIRUS RAPORT. Nowe zakażenia w województwie małopolskim

godz. 20.35: Podano informację o kolejnych 58 potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, tym razem wśród nich nie ma nikogo z województwa małopolskiego. Ponadto zmarły kolejne dwie osoby – 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta, którzy przebywali w szpitalu w Warszawie. Osób zakażonych w całej Polsce jest 1221. 16 – zmarło.
godz. 17.55: Stwierdzono 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia. Sześć z nich dotyczy Małopolski.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce sięgnęła 1163. 14 osób zmarło.

W grupie zdiagnozowanych po południu Małopolan są:

  • starsza kobieta z powiatu tarnowskiego, która pozostanie w izolacji domowej;
  • młody mężczyzna z powiatu chrzanowskiego, który pozostanie w izolacji domowej;
  • młody mężczyzna z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;
  • starszy mężczyzna z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie;
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 69 osób.

W Nowym Sączu 28 osób objętych jest kwarantanną, w powiecie nowosądeckim –  288 osób.  W sądeckim szpitalu pobrano 10 wymazów na potrzeby wykonania testu pod kątem infekcji koronawirusem.

godz. 14:15: Potwierdzono 35 nowych przypadków zakażenia, w tym cztery w Małopolsce. Wykryto koronawirusa u starszego mieszkańca Nowego Sącza, który pozostanie w izolacji domowej. Kolejne dwie osoby to dwóch mężczyzn w sile wieku z Krakowa. Jeden z nich będzie przebywał w domowej izolacji, natomiast drugi znajduje się aktualnie w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. Ponadto zakażenie wykryto także u mężczyzny w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.Łączna liczba zakażonych to już 1120 osób, z czego 14 zmarło. W Małopolsce potwierdzono do tej pory 63 przypadki.

godz. 09.28: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 3 z województwa małopolskiego. Jak poinformowali pracownicy Biura Wojewody, zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u trzech mieszkanek Krakowa – jednej starszej i dwóch w sile wieku. Przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY.  WRÓĆ DO LEKTURY ZA  JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE….

fot. ilustr. pixabay.com

 

320 milionów na walkę z epidemią w Małopolsce. Ponad połowa na ratowanie firm. To kroplówka na przeżycie…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.