Kolejna strata dla sądeckiej oświaty. Zmarł Adam Popiela

Kolejna strata dla sądeckiej oświaty. Zmarł Adam Popiela

Adam Popiela, nauczyciel, Nowy Sącz, Zespół Szkół Samochodowych - Nowy Sącz

Odszedł kolejny zasłużony nauczyciel z Sądecczyzny. Adam Popiela zmarł w ubiegłą środę (15 czerwca). Miał 90 lat. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele ,,samochodówki” pożegnają go w najbliższy poniedziałek (20 czerwca).

Adam Popiela urodził się w 1932 roku. Przez lata kształcił młode pokolenia. W latach 1963 – 1975 był wicedyrektorem Zespołu Szkół Samochodowych. Jego wielką pasją było pszczelarstwo.

,,Mocno wpisał się w dzieje Nowego Sącza oraz historię naszej szkoły. Był jednym z jej współzałożycieli i człowiekiem, który doprowadził do zbudowania okazałego kompleksu edukacyjnych obiektów” – wspominają na stronie internetowej szkoły jej przedstawiciele.

Różaniec w intencji śp. Adama Popieli zostanie odmówiony dzisiaj i jutro o 15.30 w kaplicy przy ul. Śniadeckich oraz w dniu pogrzebu o godzinie 13.30. Msza święta żałobna zostanie odprawiona 20 czerwca w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich. Po niej ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

W czerwcu zmarł również wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu Maksymilian Wilk. Był także nauczycielem przedmiotów zawodowych w tej szkole.

Źródło: Zespół Szkół Samochodowych – Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.