Kolejna edycja Festiwalu – Aktywność i Wiedza

Kolejna edycja Festiwalu – Aktywność i Wiedza

V Festiwal

Od 13 do 15 września w Starym Sączu miała miejsce V edycja Festiwalu „Aktywność i Wiedza” organizowanego przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo z Nowego Sącza.

V Festiwal – Aktywność i Wiedza to kolejna odsłona spotkania osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, organizowany jest przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo z Nowego Sącza.

To już kolejna edycja wydarzenia w którym biorą udział podopieczni siedmiu organizacji pozarządowych z czerech województw:

  1. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”, ul. Sienkiewicza 1, 39-200 Dębica (województwo podkarpackie)
  2. Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, ul. K. Szymanowskiego 1, 45-115 Opole (województwo opolskie)
  3. Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. M. C. Skłodowskiej 91, 42-700 Lubliniec (województwo śląskie)
  4. Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, ul Cyganowice 95, 33-340 Stary Sącz (województwo małopolskie)
  5. Dzienny Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Michalusa 18, 38-300 Gorlice (województwo małopolskie)
  6. Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA” – Warsztaty terapii Zajęciowej, ul. Tarnowska 109, 33-300 Nowy Sącz (województwo małopolskie)
  7. Stowarzyszenie RiPDNRiU „Nadzieja”, ul. Freislera 10, 33-300 Nowy Sącz (województwo małopolskie)

Festiwal to trzy dni zabawy, rywalizacji sportowej i wydarzeń kulturalnych. W czasie których, osoby w różnym wieku z niepełnosprawnością ruchową i umysłową prezentują przygotowane przez siebie przedstawienia, pokazy taneczne i występy wokalne. Trzeci dzień to dzień sportu, w którym rozgrywany jest turniej Bocci dla osób na wózkach i stojących, a także konkurs plastyczny. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Projekt ten w całości został dofinansowany ze środków PFRON.

Czytaj także: Rusza druga edycja Beskid Jazz & Folk Festival! [ZAPOWIEDŹ]

V Festiwal
V Festiwal
V Festiwal

 

V Festiwal
fot. Archiwum Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo z Nowego Sącza.

 

Share on twitter
Share on facebook