Kolarka z Żegiestowa bezapelacyjnie najlepsza w prestiżowym wyścigu

Kolarka z Żegiestowa bezapelacyjnie najlepsza w prestiżowym wyścigu

Pochodząca z Żegiestowa Agnieszka Skalniak – Sójka okazała się bezkonkurencyjna w kolarskim wyścigu kobiet Princess Anna Vasa Tour 2022. Kolarka nie tylko wygrała zawody, ale też każdy z trzech etapów.

Princess Anna Vasa Tour to jedyny w Polsce wyścig szosowy kobiet, który na stałe wpisany jest do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Zawody odbyły się w dniach: 29 – 31 lipca i były podzielone na trzy wymagające etapy. Na starcie stanęło aż 15 drużyn. Zawodniczki reprezentowały łącznie 25 państw. Wśród nich pojawiło się 17 mistrzyń swoich krajów.

Piątkowy etap (29 lipca) liczył 111 km długości ze startem i metą w Golubiu-Dobrzyniu. Podczas czwartego okrążenia z peletonu odjechała Ukrainka Olga Shekel, której w sukurs poszła Agnieszka Skalniak – Sójka. Polka okazała się szybsza na finiszu i już po pierwszym dniu dzierżyła żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej.

Dzień później odbył się etap królewski, liczący 126 km z niemal 800-metrową sumą przewyższeń. Pochodząca z naszego regionu zawodniczka wykorzystała odpowiedni moment i podczas górskiego podjazdu wypracowała sobie pozycję, która zagwarantowała jej etapowe zwycięstwo.

Na koniec kolarskiej rywalizacji – klasycznie – odbyła się jazda indywidualna na czas. Aura nie sprzyjała, bowiem był to wietrzny i deszczowy dzień. Najpoważniejszą rywalką Polki ponownie była Olga Shekel. Nasza zawodniczka okazała się szybsza na mecie o 4 sekundy, pieczętując tym samym etapowe zwycięstwo i wygraną w klasyfikacji generalnej.

 

WYNIKI KLASYFIKACJI GENERALNEJ:

1. Agnieszka Skalniak-Sójka (klub Atom Pościellux Developer Pościllux.pl Wrocław) 6:34:18
2. Olga Shekel (Ukraina) +28 sek.
3. Dominika Włodarczyk (klub Atom Pościellux Developer Pościllux.pl Wrocław) +2:14 min

fot: archiwum Agnieszka Skalniak – Sójka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.