KOD-owcy założyli Małachowskiemu i kolejarzowi koszulkę z "Konstytucją"

Rozmowa z Edwardem Ucherskim, szefem Sądecko-Gorlickiej Grupy Lokalnej Komitetu Obrony Demokracji

- Podobnie jak w innych miastach Polski również w Nowym Sączu pojawiły się tej nocy koszulki z napisem „Konstytucja” na pomnikach. To odpowiedź sądeckiego KOD na reakcję policji, która prowadzi sprawę w związku z zawieszeniem koszulki na pomniku Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie, czy kontynuacja protestu?

- Jedno i drugie. Dlaczego Nowy Sącz ma być gorszy. Konstytucja obowiązuje w każdym miejscu w Polsce. My chcemy przypomnieć władzy, żeby ją przestrzegała. Od władzy powinien iść przykład dla obywateli. Niestety tego przykładu nie widzę. Nie może być anarchii w kraju.

- Kto ubrał pomniki w Nowym Sączu? Ma Pan w tym udział?

- Tak.

- Ubierał pan „kolejarza”?

- Wszystkie pomniki ubierałem: kolejarza, Mickiewicza, Małachowskiego.

- Nie boi się Pan konsekwencji?

- Władza ma większą odpowiedzialność. Grozi jej Trybunał Stanu i nie boi się. Ja biorę odpowiedzialność za swoje czyny. Nie mam się czego bać. To jest - jeszcze raz powtórzę - przypomnienie władzy, że powinna przestrzegać Konstytucji. Notabene twórcą pierwszej Konstytucji Polski był Stanisław Małachowski. Taką formę protestu przyjęliśmy i ona na pewno będzie w przyszłych dniach kontynuowana.

- Co dalej planuje sądecki KOD?

- Stale podejmujemy działania prodemokratyczne. 16 i 26 sierpnia na pewno spotkamy się na „światełku dla sądów” pod sądem w Nowym Sączu na Pijarskiej.

ESPECTO

6 comments

 1. martinoff 10 Sierpień, 2018 at 18:15 Odpowiedz

  „Nie może być anarchii w kraju” – powiedział ten co wyprowadza chaos i anarchie na ulice.

  „Stale podejmujemy działania prodemokratyczne” – naprawdę? Czyli startujecie w wyborach. I przekonamy się jakie poparcie uzyskacie.

 2. Sandec 11 Sierpień, 2018 at 09:23 Odpowiedz

  podstarzały żigolo z nieuzasadnioną pretensją do bycia zauważonym… prędzej mu do hawany w krynicy jechać na podryw niż tutaj szukać kariery społeczno-politycznej…

 3. Jan 11 Sierpień, 2018 at 18:39 Odpowiedz

  Tzw. „opozycja” nie ma nic wspólnego z demokracją. Nie mogą się pogodzić z tym, że obywatele w demokratycznych wyborach odsunęli ich od władzy.

 4. Ferdek 13 Sierpień, 2018 at 20:50 Odpowiedz

  Oj panie Ucherski chyba sie panu w głowie przewróciło pytam gdzie pan był w latach 70-80 ubiegłego wieku wtedy trzeba się było domagać wolnych sądów , teraz to pan wielki patriota, broni pan alimenciarzy szkoda gadać jak się ludziom poprzewracało z tej demokracji

 5. Darek 15 Październik, 2018 at 23:28 Odpowiedz

  Precz kodowcy z miasta !! nie dla PO !! nie jesteśmy idiotami – dobrze wiemy iż korzenie starej władzy sięgają głęboko ale w końcu po tylu latach Polska może dążyć w prawidłowym kierunku !!

Wypowiedz się w tej sprawie