Kobieta z mocą. W liceum na nowo musiałam nauczyć się stać, chodzić, a potem biegać

– Zawsze walcz o marzenia – mówi 21-letnia Patrycja Słaby z Nowego Sącza, która od niespełna dwóch lat jest zawodniczką sportów sylwetkowych bikini fitness i zdobywa najważniejsze tytuły. Może poszczycić się m.in. wicemistrzostwem świata seniorek, czy mistrzostwem świata juniorów. Jak twierdzi, zawsze warto mieć marzenia, lecz lepiej jest je realizować. Kiedy sportsmenka w liceum uległa poważnej kontuzji, musiała na nowo nauczyć się stać i chodzić. Zmuszona była również do zmiany dyscypliny sportowej. Znalazła coś, co stało się dla niej jeszcze większą pasją niż piłka koszykowa czy ręczna.

Bikini fitness, bo o tej dyscyplinie sportowej mowa, wprowadzono w 2011 roku. Podczas zawodów  oceniane są zarysy sylwetki, proporcje, napięcie mięśni i wygląd ciała. Odbywają się w różnych federacjach, najpopularniejszą jest International Federation of Bodybuilding and Fitness (IFBB). Mówiąc prościej, bikini fitness, to połączenie siły i kobiecości, wszak zbudowanie takiej sylwetki wymaga ciężkiej pracy na siłowni, przestrzegania diety oraz samozaparcia. Przy tym trzeba być również bardzo kobiecą. To połączenie idealnie opanowała Patrycja Słaby.

Pasmo sukcesów

Patrycja zadebiutowała w 2018 roku i od razu zwyciężyła w kategorii juniorskiej oraz open, później wywalczyła brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów oraz złoto na Mistrzostwach Śląska Juniorów. Została mistrzynią Europy, mistrzynią Polski, a także mistrzynią świata juniorów. We wrześniu ubiegłego roku na Arnold Classic Europe zdobyła złoto w kategorii seniorek i srebro w kategorii juniorek. Miesiąc później obroniła wywalczony rok wcześniej tytuł mistrzyni Polski w kategorii sportów sylwetkowych, a w połowie listopada, dzięki nienagannej prezentacji scenicznej, kobiecości oraz pewności siebie, sięgnęła po dwa złote medale na IFBB Diamond Cup Rome.

Niespełna tydzień później wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się na Węgrzech. Jesienny sezon zakończyła na Słowacji. Tam jako debiutantka na Mistrzostwach Świata Seniorów zdobyła srebro, przegrywając zaledwie jednym punktem ze Słowaczką. Jak przyznaje sportsmenka, tytuły z Mistrzostw Świata oraz Arnold Classic są dla niej szczególnie ważne. Jej przepisem na sukces jest (…)

To tylko 20 proc. tekstu. Przeczytaj całość w „Dobrym Tygodniku Sądeckim” – do BEZPŁATNEGO pobrania: https://www.dts24.pl/download/172370/