KO bierze drugi mandat w okręgu 14! Jest komplet wyników dla Nowego Sącza

KO bierze drugi mandat w okręgu 14! Jest komplet wyników dla Nowego Sącza

Arkadiusz Mularczyk, Ryszard Terlecki, Barbara Bartuś, Edward Siarka, Patryk Wicher, Andrzej Gut-Mostowy, Weronika Smarduch, Piotr Lachowicz, Urszula Nowogórska i Ryszard Wilk – oto niemal pewni zdobywcy poselskich mandatów w nowosądeckim okręgu nr 14 we wczorajszych wyborach parlamentarnych.

PiS stracił jeden mandat w stosunku do wcześniejszych przymiarek – zyskała go natomiast Koalicja Obywatelska i dzięki temu w gmachu na Wiejskiej zasiądzie prawdopodobnie sekretarz miasta Nowego Sącza Piotr Lachowicz. W stosunku do obecnej kadencji PiS traci dwa mandaty. Drugi z nich wędruje do Konfederacji.

KO w Sejmie będzie reprezentować dwójka Małopolan: Weronika Smarduch i Piotr Lachowicz. Trzecią Drogę – Urszula Nowogórska, Konfederację – Ryszard Wilk, PiS – Arkadiusz Mularczyk, Ryszard Terlecki, Barbara Bartuś, Edward Siarka, Patryk Wicher i Andrzej Gut-Mostowy.

Podliczono już wszystkie głosy zarówno w naszym okręgu jak i w jego „stolicy” czyli w Nowym Sączu.

19 tys. 458 mieszkańców miasta Nowego Sącza zagłosowało na PiS, 12 483 – na KO, 5174 na Trzecią Drogę.

Ilość głosów oddanych na poszczególne komitety w mieście i w okręgu oraz ilość głosów jakie otrzymali najpopularniejsi kandydaci w regionie prezentujemy w poniższych tabelach w ślad za PKW:

 

zdjęcie: Arbresha Goranci

Więcej informacji wkrótce!

Czytaj też:

Senator w okręgu nowosądecko-gorlickim wybrany! [LIVE]