Klasa sportowa w Zespole Szkół w Marcinkowicach? Starosta bardziej na ,,tak"

Niemal na pewno w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach powstanie klasa sportowa. Jak przyznał dyrektor szkoły, młodzież potrzebuje miejsc, gdzie może ćwiczyć i rozwijając swoje fizyczne umiejętności. Co więcej, uczniowie mieliby możliwość korzystania z najnowocześniejszego sprzętu, a także brania udziału w obozach sportowych. 

wsb3

- To wielka szansa dla młodych ludzi, tym bardziej, że w przyszłym roku ma ruszyć budowa hali sportowej ze strzelnicą, właśnie przy szkole - mówił podczas spotkania ze starostą dyrektor Wiesław Gródek.

Do pomysłu w piątek (29 listopada) przekonywali starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego przedstawiciele Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. Czy się udało?

- Klasa sportowa byłaby dopełnieniem klas mundurowych działających w tej placówce  - stwierdził starosta, jednocześnie przyznając, iż jest zwolennikiem łączenia nauki z rozwojem fizycznym.

Wspominał dawne czasy, gdy Sądecczyzna słynęła ze sportów zimowych np. saneczkarstwa.
- Mam nadzieję, że uda się utworzyć specjalne tory do uprawiania tej dyscypliny - dodał. 

Jak będzie ostateczna decyzja starosty? Zapewne wkrótce poinformujemy.

Fot. Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

 

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.