Kierowcy radiowozów będą lepiej jeździć. Sądeckich policjantów wysłano na specjalny trening

Od 28 stycznia do 2 lutego na torze szkoleniowym w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków roiło się od policyjnych radiowozów. Nie zabrakło także tych z Sądecczyzny. Tym razem funkcjonariusze nie tropili przestępców, ani nie pilnowali porządku na drodze, a szkolili swoje umiejętności. Policjanci ruchu drogowego z całej Małopolski doskonalili technikę jazdy radiowozem.

Podczas kursu prowadzonego przez licencjonowanych instruktorów techniki jazdy oraz jazdy sportowej, mundurowi mogli sprawdzić swoje umiejętności. Przeszkolono 120 funkcjonariuszy.

– Policjanci ćwiczyli przewidywanie sytuacji na drodze, szybką reakcję, wychodzenie z poślizgów podsterownych i nadsterownych, wykorzystywanie balansu masy pojazdu w dynamicznych manewrach, wyczucie samochodu podczas sytuacji awaryjnych. Program szkolenia został stworzony w oparciu o najefektywniejsze systemy szkoleniowe służb mundurowych na świecie – informują funkcjonariusze KMP w Nowym Sączu.

Na mundurowych należących do grupy ,,Speed” czekały specjalne zadania. Szkolenie dla nich dostosowano do specyfiki działań grupy. Trenowali więc elementy sportowej jazdy w trudnych warunkach i technikę prowadzenia samochodów o dużej mocy. Pracowali też nad bezpiecznym pokonywaniem zakrętów przy dużych prędkościach.

Tego typu szkolenia dla policjantów odbywają się cyklicznie, dzięki czemu funkcjonariusze są lepiej przygotowani do działania w sytuacjach ekstremalnych.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.