Kierowco zwolnij! Dziś w całym kraju ,,Kaskadowy pomiar prędkości"

Jak informuje sądecka policja, dziś (26 października) funkcjonariusze w całej Polsce prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości". Patroli możemy spodziewać się w kilku miejscach na tej samej drodze.

Chociaż działania mają przede wszystkim charakter prewencyjny, to jednak kierowcy, którzy nie zastosują się do ograniczeń prędkości, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dopuszczalne normy, będę musieli liczyć się z konsekwencjami.

Prezydent w tekście

Patrole ustawione kolejno po sobie będzie można spotkać na tej samej drodze, w tym samym czasie, zazwyczaj na krótkim odcinku trasy.

- Podczas działań policjanci przypomną uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych - wyjaśnia policja.

Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa naszego i innych uczestników ruchu, prędkość pojazdu powinna być dostosowana nie tylko do ograniczeń, widniejących na znakach drogowych, ale także do umiejętności kierowcy, pogody, czy stanu nawierzchni. Ważne jest również, by zwalniać przed przejściami dla pieszych.

fot. KMP w Nowym Sączu

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie